Rodiče vítáni

Daleko na severu 8. 1. 2024 – 12. 1. 2024

Tento týden jsme se ocitli daleko na severu. Vyrobili jsme si Tučňáka, který se kolébá, vybarvili medvěda tečkovanou metodou nebo jsme tiskli kostičky do Iglú. Děti si hráli na Eskymáky v Iglú, které jsme si ve třídě postavili. Postavili jsme si z kostek iglú a s PET víček tučňáka. Děti nejvíce bavila koulovaná s papírovými koulemi, kterou chtěli hrát po každém cvičení.

 První den v týdnu jsme si ukázali na globusu, kde se nachází Antarktida, Arktida a Grónsko. Kde žijí Eskymáci. Poslouchali jsme písničku od Pokáče – Antarktida.

V úterý jsme si s dětmi povídali jaká zvířátka žijí za polárním kruhem. Děti už ví, že zde žijí lední medvědi, tuleni, a že díky velké vrstvě tuku jim není zima.

Ve středu jsme měli Projekt Malý datový expert – Digi bez digi, kde jsme se názorně dozvídali, kde ukládají zprávy než k nám přijdou.

Ve čtvrtek jsme si s dětmi vyrazily na severní pól a děti plnily různé úkoly např: (vyjmenovat polární zvířata, říct básničku, poznat, co do řady nepatří, co v řadě je jinak). Za splnění úkolů každý dostal diplom.

V pátek jsme si zopakovali všechny informace, které jsme se při tomto tématu naučili.

Hanka, Pavlínka a zastupující teta Evička

Copyright © 2024 MŠ Sluníčko