Rodiče vítáni

Dary přírody, loučení se s létem 25. 9. až 29. 9. 2023

     Tento týden jsme se věnovali tématu dary přírody. Povídali jsme si, co všechno jsou přírodniny a jak poznat ovoce od zeleniny. Nakreslenou hrušku a jablko jsme i vybarvovali temperovými barvami, vymalovávali a spojovali ovoce, které k sobě patří.

      V pondělí jsme třídili ovoce a zeleninu do dvou různých košíčků. Hledali jsme žaludy v kinetickém písku, třídili rozházené ovoce a zeleninu podle barvy. Protáhli jsme se na básničku ,,Foukej, foukej větříčku“.

     V úterý jsme si udělali ochutnávku ovoce a zeleniny, které si děti přinesly z domova. Děti hádaly se zavázanýma očima, co právě jedí. Stavěli jsme ovoce a zeleninu z PET víček a počítali jsem, kolik čeho máme.

     Ve středu nás čekala dopolední exkurze na farmě Tehov. Pro některé děti byl velkým zážitkem přistavěný autobus, který nás odvezl na farmu. Seznámili jsme se s pravidly farmy- chodíme za ruce, nekřičíme, nesaháme na ohradníky a hlavně posloucháme.

Naše první zvířátko byla myška, kterou měli na farmě ve velké kleci pod pergolou. Pak jsme se šli podívat na králíčka, kterého jsme si všichni pohladili. Cestou za telátky nás překvapily ovečky, které zrovna vyběhly z chléva. U telátek jsme si povídali, jak rozlišíme holku od kluka  a co znamenají náušnice, co mají v oušku, co jedí a proč se chovají. Podívali jsme se také, co vše potřebují k dojení. Ukázka pastvin s hlazením oveček, zastávka u hus a kachen. Na konec nás čekalo milé překvapení v podobě ochutnávky místního tvaroháčku. 

Přejeme krásný prodloužený víkend plných zážitků a hodně sluníčka. Doufáme, že se příští týden sejdeme všichni ve zdraví. 

Hanka, Pavlínka a Alenka

Copyright © 2024 MŠ Sluníčko