Rodiče vítáni

Předvečer všech svatých

31. 10. až 4.11.

Pondělní ráno jsme se seznámili s tématem týdne, řekli jsme si rozdíl  – Halloween a dušičky. Děti si vyrobily netopýra a pavučinu a rocvičovaly práci s nůžkami.

Na úterý jsme se všichni moc těšili. Tento den jsme pořádali oslavu v kostýmech. Děti chodily ve strašidelných kostýmech do ještě strašidelněji vyzdobené třídy. Děti se nám představily v ranním kroužku, co jsou za masku. Sešlo se nám tu mnoho kostlivců, čarodějnic, čarodějů a duchů. Měli jsme tu také rytíře a Elzu. Děti si užily diskotéku, různé soutěže jako židličkovanou, namotávání pavouka, tancovaní s balonkem ve dvojících.

Ve středu některé z nás čekala školička bruslení ve Velkých Popovicích. Kdo zůstal ve školce, přešel za kamarády do třídy Berušek.

Ve čtvrtek jsme se vydali na hřbitov do Kostelce u Křížku. Po příjemné procházce jsme dorazili na místo a vyfotili jsme se na schodech pod kostelem sv. Martina. Poté jsme se vydali prozkoumat hřbitov. Povídali jsme si o tom, proč se tam chodí  a zapálili jsme svíčku. Děti si prohlédly různé druhy kytiček. Po odchodu ze hřbitova jsme se přesunuli na dětské hřiště, kde jsme se posilnili svačinkou a pak se děti vrhly do hry na herních prvcích a užily  si jízdu klouzačku, kolotoč a houpačku. Zpět jsme jeli autobusem.

Ve čtvrtek nás čekalo ještě přespání ve školce. Děti si daly k večeři objednanou pizzu  a pak pro ně byla připravená noční stezka odvahy. Čekaly tu na ně různé úkoly, které musely splnit. U ježibaby hledaly strašidelné obrázky a skládaly je podle velikosti, baba jaga zase poztrácela perníčky za své chaloupky a děti je musely spočítat, berušce se ztratily malé berušky a tak je hledaly a počítaly, kolik mají teček. Možná se trošičku bály, za statečnost byla odměna.

V pátek se děti vyspinkaly do růžova a nemusely se převlékat. Měly totiž pyžamový den. Celý den si hrály a mlsaly dobroty.

Přejeme krásný a klidný podzimní víkend

Hanka, Pavlínka a Alenka

Copyright © 2024 MŠ Sluníčko