Rodiče vítáni

Raketou na Mars

Týden od 30.1. – 3.2.

Čtrnáctidenní blok „Raketou na Mars „ jsme v pondělí trochu netradičně zahájili rozhovory o volbě prezidenta, který byl o víkendu zvolen. Řekli jsme si jeho jméno, kde sídlí, jak to poznáme, jestli je ve svém sídle přítomen a poslechli  si státní hymnu. Pak už jsme pokračovali pohádkou o vesmíru a jeho vzniku. Vyjmenovali jsme si známé planety sluneční soustavy, s pomocí encyklopedie jsme je rozdělily na kamenné a na ty, které jsou složeny z plynů.

V pondělí nám také začal kurz „Hravého lyžování, tak děti, které byly  přihlášené se s velkým očekáváním a nadšením vydaly do Chotouně. Byly moc šikovné, mají velikou pochvalu.

Další dny jsme se věnovali tématu vesmíru, hráli pohybové hry na planety a strážce galaxie a zpívali si písničku Co vidí slunce. Děti pozorně poslouchaly a zvedaly nad hlavu obrázky s předměty a věcmi, o kterých se v písni zpívalo.

Při výtvarné činnosti jsme si vystřihovali a vybarvovali planety a rakety, které jsme následně lepily na čtvrtku natřenou černou barvou.

V pátek o  pololetních prázdninách byly děti dopoledne spojeny ve IV. třídě Berušek a lyžaři úspěšně zakončili týden Hravého lyžování porovnáváním svých dovedností v závododech ve slalomu.

Copyright © 2024 MŠ Sluníčko