Rodiče vítáni

Ten umí to a ten zas tohle 13.11. – 16.11.2023

Od pondělí 13. 11. do čtvrtka 16.11 bylo našim tématem „ Povolání“.

S dětmi jsme si v komunitním kruhu povídali o tom, jaké druhy povolání znají, kde pracuje maminka nebo tatínek, které z jmenovaných prací se jim nejvíce líbí.

Spojovali jsme s naší včelkou Bee Bot povolání s věcmi, co k němu patří. Holky si zahrály na švadleny a ozdobily papírové šaty. Kluci si nakreslili kuchaře a vystřiženou čepicí. V pracovním listu hledali, co všechno potřebuje babička kuchařka ke své práci.

K tomu, abychom se lépe vžili do role lékaře, zdravotní sestry, policisty či hasiče nám posloužily převleky, které máme ve třídě k dispozici a věřte, že se dětem tato hra moc líbila.

V úterý nám dopoledne zpestřila návštěva pana skláře, od kterého jsme se dozvěděli spoustu věcí. Například z čeho se vyrábí sklo, co vše se ze sklem dá dělat. Ukázal nám, jak muže být sklo křehké, vyrobil do školky legračního bacila a vyprávěl pohádku „Jak přišli na výrobu skla“. Nakonec si děti zkusily vyfouknout kuličkovou píšťalku. Někomu to šlo lépe, někomu hůře, ale všem se povedla.

Ve středu absolvovali naši bruslaři další lekci Školičky bruslení ve Velkých Popovicích. Děti, které zůstaly ve školce si zopakovaly písničky a básničky, hádaly z otočné didaktické tabule, kde které povolání je.

Ve čtvrtek jsme navštívili obchod na Nové Hospodě. Povídali jsme si, kdo tam pracuje, co se v obchodě všechno prodává. Nakonec jsme si koupili malou dobrůtku.

Přejeme krásný víkend a těšíme se na vás zase v pondělí.

Hanka, Pavlínka a Alenka

Copyright © 2024 MŠ Sluníčko