Rodiče vítáni

U maminky je dobře 13.5. – 17. 5. 2024.

V pondělí jsme si začali povídat o rodině. Děti už ví, že nejen sousedka je jejich teta nebo strejda. Také jsme si početní rodinu nakreslili do domečku, který jsme si vyrobili. Malé děti si početní rodinu spočítaly na prstíkách.

V úterý naši plaváčci opět navštívili bazén v Benešově, kde se zdokonalovali v jejich stylech. Ve školce jsme si povídali o babičkách a prababičkách, nezapomněli jsme ani na dědečky a pradědečky. Krátkou návštěvou jsme navštívili Veverkovi, kteří si vzali naše vylíhnutá kuřátka. Musíme říci, že pěkně vyrostli a mají se dobře. Málem jsme je umačkaliJ

Ve středu jsme si povídali, kde žijí hospodářská zvířátka a které zvířata můžeme chovat doma. Hledali jsme správné didaktické kartičky, kde zvířátka žijí, co jedí.

Ve čtvrtek měly děti oblíbený program Digi bez digi- kde děti samiy stavěli cestu pro roboty,   psaly zápis a nakonec se vystřídaly v programování. Paní nám ukázala nové robotické hračky, které jsme neznali. Vše jsme si osahali a vyzkoušeli. Zvládli jsme se vyfotit na tablo, které bude vyvěšené na školce.

V pátek máme odpočinkový den, a tak jako každý pátek jsme si hráli. Přidali jsme pohybové hry na sochy, myšičko myš, na čaroděje, které děti moc baví. Popřáli jsme Anetce k svátku.

Přejeme Vám krásný víkend a těšíme se v pondělí.

Hanka, Pavlínka a Alenka

Copyright © 2024 MŠ Sluníčko