Rodiče vítáni

Ve zdravém těle zdravý duch

15. 1. – 19. 1.

S novým tématem se děti seznámily v komunitním kruhu, kdy jsme si ukazovali obrázky zdravého a nezdravého člověka a děti měly za úkol formou soutěže z obrázků potravin přiřadit zdravé a nezdravé,. Povídali jsme si, co dělat pro to, abychom neonemocněli a jak je důležitá hygiena, zdravá životospráva, pobyt venku, sport, odpočinek a relaxace i včasné lékařské prohlídky. Správnou hygienu jsme si procvičili v umývárně s básničkou Umyjeme ruce a Čistím zoubky. Na maketě úst si děti spočítaly zoubky a podívaly se, jak může vzniknout zubní kaz. Ukazovali jsme si, jak fungují plíce a co dělat, aby byly zdravé a jak správně dýchat. V soutěži s foukáním pingpongových míčků si děti plíce pořádně procvičily. Abychom si protáhli tělo, pravidelně cvičíme a tentokrát to bylo s míči a také jóga. Zahráli jsme si pohybové hry s názvy Hlava ramena a Lepidlo. Při této hře se děti hodně nasmály, protože se k sobě měly přilepit různou částí těla.

V herně na koberci jsme si prohlíželi kostru a ukazovali si na svém těle, kde se různé části kostí nachází a jak se jmenují. Z písmenek jsme název kostra společně poskládali. Z puzzle zase kostru holčičky a chlapečka a povídali jsme si o rozdílech.

V dalších dnech jsme procvičovali smysly. Děti poznávaly druhy zeleniny, které si z domova přinesly a zkoušely, jak voní, jaký má tvar a jak chutná. A protože názvy zeleniny dobře znaly, zahrály si hru na Bacila, kdy děti před tím, aby na ně bacil neskočil, musí si vybavit a říct název zeleniny. Bacila si děti dle vlastní fantazie namalovaly tuší a brčkem rozfoukaly. Vznikly různé patvary, které ještě domalovaly. Byla to legrace a moc se jim výtvory povedly. Vymýšlely pro ně i názvy podle různých nemocí.

Také nám napadl opět sníh a děti si na zahradě užily sněhové radovánky.

Básnička

To jsou ruce, to jsou dlaně, mýdlo s vodou patří na ně.

A po mýdle dobré jídlo a po jídle zase mýdlo.

Čistím zoubky řízy, řízy, ať jsou bílé jako břízy.

Ať jsou bílé jako sníh, ať má každý radost z nich.

Copyright © 2024 MŠ Sluníčko