Rodiče vítáni

Zimní olympijské hry  22. 1. 2024

V pondělí jsme si povídali, co jsou to Olympijské hry, proč jsou na vlajce barvy, které tam jsou a co znamenají a pak jsme si hned vyzkoušeli  skoky na „lyžích“.

Navštívila nás paní s primární prevence, která nám vyprávěla pohádku o Zdravíkovi a zvířátkách z kouzelného lesa. Zapojovala děti do různých aktivit jako skládání, cvičení, pohybové hry a rozhovory.

Úterý si děti vyzkoušely „rychlobruslení“ a také to, že prohrávat není jednoduché, ale důležité je se zúčastnit.

Ve středu jsme hráli na školním hřišti, kde si děti mohly vyzkoušet své dovednosti v „hokeji“,  kde změřily síly proti Beruškám. Nakonec byla výhra pro Včeličky 8:1

Ve čtvrtek jsme si vyzkoušeli tancování na ledě neboli „krasobruslení“ a rovnou jsme oslavili krásné narozeniny naší paní učitelky z Berušek.

V pátek nás čekal „biatlon“.  Na běh na lyžích a střelbu na cíl se děti moc těšily.

Celý týden jsme dělali různé sportovní aktivity. Děti si navrhly čepice pro olympijské hráče, sestavily si lyžaře z chlupatých drátků, skládaly zimní sporty z písmenek dle zadaní , vymalovaly olympijské kruhy natrhanými papírky, a naučily se básničku Zimní sporty. Procvičili jsme předmatematické představy a hrubou motoriku v rámci našich sportovních výkonů.

Moc zdravíme naše marody a už se na ně moc těšíme.

Přejeme krásný víkend.

Hanka, Pavlínka a zastupující teta Eva

Copyright © 2024 MŠ Sluníčko