Rodiče vítáni

Týden 20. 11. – 24. 11. 2023 Ten umí to a ten zas tohle

Tento týden jsme pokračovali v tématu „Ten umí to a ten zas tohle“. Ale byl to i týden plný akcí.

Hned v pondělí se dětem představil psík mopsík, který je cvičený pro tzv. Canisterapii. Jde o metodu pozitivního psychosociálního a fyziorehabilitačního působení na potřebné osoby, prostřednictvím speciálně vedeného a cvičeného psa nebo feny. Veverky si mohly pejska nejen pohladit, ale také vyzkoušely, jaké povely umí. Rozhovor byl veden i směrem k bezpečí – jak se zachovám, když vidím pejska s páníčkem i bez něj. A co takový pejsek jí? Co mu naopak škodí?

Úterní dopoledne nám představil pan sklář výrobu skla a zároveň při povídání vyráběl sovu. Na konci programu si všichni měli možnost vyfouknout svou skleněnou kuličku.

Při výtvarné aktivitě si Veverky vytvořily hasiče. Potřebovaly k tomu čtvrtku, tempery, štětec, nůžky a lepidlo. Výtvarná díla opět zdobí nástěnku v šatně.

Ve středu nás všechny překvapil první sníh a tak jsme si ho užili hlavně venku. Nyní se už bez teplých bot a rukavic neobejdeme.

V týdenní aktivitách nechybělo cvičení na hudbu, pantomima a hry i kreslení na procvičení jemné motoriky. Děti se stávaly kuchaři, lékaři i veterináři, ale i chemiky.

V pátek si své krásné 4. narozeniny oslavil Kubík. Při oslavě nechybělo přání. Kubík dostal i hobla. A všechny Veverky si pak pochutnaly na ovocných dobrůtkách, které Kubík přinesl.

Přejeme krásný sněhový víkend.

Za tým Veverek Andrejka

Copyright © 2024 MŠ Sluníčko