Rodiče vítáni

Týden od 1. do 5. 5. 2023 U maminky je dobře

Tento týden jsme se věnovali maminkám. Hned v úterý si děti nakreslily maminku, které vyrobily šatičky z látek. Každé z dětí mamince k obrázku vymyslelo vzkaz, který jsme jim pomohli přenést do písemné podoby. Děti vzkázaly maminkám, co se jim na nich líbí, co s nimi rádi dělají, za co jim děkují.

Ve středu jsme popřáli paní zástupkyni Áje, která někdy dělá paní učitelku i našim Veverkám. Děti samy přišly s nápadem, že jí nakreslí k narozeninám obrázky. Ty se jim moc povedly.

Ve čtvrtek jsme oslavili narozeniny s naší malou Mayou. Děti Maye zazpívaly k narozeninám a daly jí hobla. Maya dětem rozdala výborné čokoládové koláčky.

Celý týden jsme si užívali krásného počasí. V pátek jsme ven přesunuli celou výuku. Děti se venku přivítaly, cvičily a daly si i svačinku.

Potom jsme se vypravili na vycházku k potoku. Cestou jsme si mohli prohlédnout koně v ohradě, upevňovaly si názvy květin. U potoka si děti hrály s vodou, překonávaly přírodní překážky a byly maximálně spokojené. Ani se jim nechtělo zpět do školky.

Během týdne jsme si také opakovali, jak se říká maminkám, tatínkům a mláďátkům různých druhů zvířat, malovali jsme keramiku a děti si k pití připravily osvěžující nápoj z meduňky a máty.

Příští týden budeme pokračovat ve stejném tématu.

Anežka

Copyright © 2024 MŠ Sluníčko