Rodiče vítáni

Týden od 10.- 14.7.2023 Téma Indiánské léto

I další společný týden Ježečků, Veverek jsme se věnovali indiánsky laděných aktivitám.

Týden jsme zahájili oslavou a tradičním vícejazyčných přáním k narozeninám naší Vivi. S příšerný horkem nám pomohla výborná zmrzlina, ale i šamanský tanec a přivolávání deště mělo kýžený efekt, protože odpoledne se obloha zatáhla a my jsme se běželi schovat pod střechu.

I v úterý jsme oslavovali – popřáli jsme Amálce k svátku. Podělili jsme se o ovocné špízy, naučili se házet oštěpem a protáhli těla při cvičení. Se snášením vedra nám pomohl bazének na zahradě, vodní bitva a višně, které si sami můžeme natrhat u Lesňáčků.

Ve středu si holčičky šily voňavý bylinkový amulet pro dobrou náladu (a taky proti molům). Kluky to moc nezaujalo, místo šití se věnovali stavbě „stezky“ pro statečné a odvážné indiány, kterou jsme pak všichni úspěšně zdolali. Povídali jsme si o bizonech, zkusili si představit a proměřit, jak velká bizoní rodinka by se nám vešla na koberec a nakonec jsme si jednoho společně namalovali.

Čtvrteční ráno jsme strávili přípravou na pečení koláče. Děti šikovně očistily a otrhaly rybízové kuličky, navážily a smíchaly suroviny, všechno důležité přemístily na plech a společně přenesly poklad k troubě. Po obědě jsme si vychutnali báječný rybízový dezert.

V pátek jsme popřáli k svátku Karolínce, namalovali jí ten nejbarevnější dort a hned po svačině pádili ven na zahradu. Rozloučili jsme se i se všemi kamarády z Lesní školy a teď už hurá na prázdniny.

Přejeme Vám všem, aby letní dny byly plné společných zážitků, zdraví, radosti a dobré nálady.

Jana, Katka, Anežka, Saška, Andrejka, Ráďa, Evička, Gábi a Liduška

Copyright © 2024 MŠ Sluníčko