Rodiče vítáni

Týden od 12. 9. do 16. 9. 2022 Vítáme Tě ve školce

Druhý týden v novém školním roce utekl jako voda a také trochu té vody z nebe přinesl.

V pondělí jsme se vydali prozkoumat kousek okolí. Starší děti nám ukázaly cestu ke krmelci, u kterého jsme našli „srdíčkový“ strom. Ten nazdobili naši kamarádi Ježečci. Cestou jsme pozorovali hmyz i šnečky, našli jsme houby (jedlé i nejedlé). A nezapomínali jsme si opakovat pravidla, jak se v lese chovat.

V úterním dopoledni nám poškádlili bránici šikovní herci s pohádkou O Smolíčkovi. Ale nejen humor a písničky byly součástí představení. Odnesli jsme si také ponaučení, že je důležité poslechnout dobrou radu.

Ve středu se děti navzájem poznávaly díky portfoliu, ve kterém představily svou rodinu – maminku, tatínka, sestřičku, brášku, babičku, dědečka, čtyřnohé miláčky a také z fotek vyprávěly zážitky z prázdnin, výletů a dovolených.

Ve čtvrtek jsme se proskotačili mezi kapkami deště. Zjistili jsme, že se vody bát nemusíme. A říkali si, že déšť je pro nás a přírodu velmi důležitý.

Týden jsme završili páteční procházkou se sběrem odpadků v rámci celorepublikové akce „Ukliďme Česko“. Navlékli jsme si rukavice a věřte, nevěřte, naplnili jsme dva pytle.

Během celého týdne jsme si hráli, zpívali, cvičili i tančili. Ve výtvarném koutku si děti vytvořily svůj podzimní strom. Děti si štětcem a vybranými barvičkami pomalovaly dlaň, kterou pak obtiskly na čtvrtku a když obrázek zaschl, domalovaly si fixou kmen a větve. Hotové obrázky už zdobí nástěnku v šatně.

Dešťové kapičky (básnička s pohybem)
Dešťové kapičky,
dostaly nožičky.
Běhaly po plechu,
dělaly neplechu.

Přejeme hezký víkend a těšíme se na další společné zážitky 🙂

Copyright © 2024 MŠ Sluníčko