Rodiče vítáni

Týden od 12. do 16. 6. 2023 Cesta kolem světa za 14 dní

Největší událostí tohoto týdne byla zahradní slavnost. I když to zpočátku vypadalo, že nás odnese vítr, počasí bylo nakonec příjemné a celá akce se moc vydařila. Moc děkujeme našim malým Veverkám za jejich nadšení a nasazení. Jsme rádi, že celé představení pro ně byl radostný zážitek, který si naplno užily. A Vám, rodičům, děkujeme za vaši účast a podporu.

Zbytek týdne jsme stále věnovali cestování. Konkrétněji jsme se zaměřili na různorodost přírody našeho světa. Pomocí včelky Bee-bot jsme navštívili polární oblast, tundry, jezera, lesy, louky, savany, pouště, deštné pralesy. Seznámili jsme se s jejich zvířecími obyvateli, rostlinami a zvláštnostmi. Ke konci týdne si každé z dětí jeden biom vybralo a výtvarně ho znázornilo. Na nástěnce si již tato umělecká díla můžete prohlédnout. Děti měly při jejich vytváření volné ruce a užily si spoustu legrace.

Nezapomněli jsme ani na naše tatínky a během týdne jsme jim vyrobili přáníčka z otisků chodidel. Děti se při ranním kroužku rozpovídaly o svých tatíncích a podělily se s námi o to, co s nimi dělají nejraději, co na nich mají rádi. Přejeme tímto všem tatínkům jen to nejlepší!

Kromě cestování jsme si udělali čas i na sportovní dopoledne na čerstvém vzduchu. Děti ukázaly, že jsou nadšenými sportovci, pro které není nejdůležitější zvítězit, ale vše si užít a pořádně si zasportovat. Také jsme měly možnost si prohlédnout vysušeného sršně a obal nymfy vážky. Děti se jich vůbec neštítily a s pozorně si je prohlédly.

Ve středu jsme oslavili Tadeáškovy narozeniny. Zazpívali jsme mu Hodně štěstí, zdraví, popřáli jsme mu a protože se nám do školky vrátí až v září jako velký předškolák, děti ho na rozloučenou pořádně objaly. Nakonec si společně pochutnaly na melounu.

Krásnou neděli

Anežka

Copyright © 2024 MŠ Sluníčko