Rodiče vítáni

Týden od 13.6. do 17.6.2022 Zahradní slavnost

Půlka června se velmi vyvedla a počasí nám přálo na všechny naplánované aktivity. Celý týden se ráno, co ráno část dětí vydávala do Běchovic na Hravé Inline. Většinu instruktorů děti znaly z Hravého lyžování, tak se vlastně vracely mezi známé tváře. Po pondělní rozdělení do týmů, pečlivé kontrole správnosti vybavení a seznámením se s objektem, nám už nic nebránilo zkoušet vše, co na bruslích jde. Přeskakování lana, ježdění mezi kužely, jízda ve dvojicích, slalomy a jiné překážkové dráhy. To vše děti postupně zvládly, takže závěrečné páteční závody, byla jen třešnička na dortu. Každý si odvezl medaili, diplom i sladkou odměnu za celotýdenní trénink a k tomu především obrovský pokrok v této dovednosti.

Druhou akcí tohoto týdne byla naše školková Zahradní slavnost. Ve čtvrtek už od rána probíhala na hřišti pod školkou příprava. Stavěli jsme stany, lavice, stoly a zdobili celé prostranství výkresy a balonky. Během dopoledne tak vzniklo krásné místo pro odpolední setkání všech tříd našich školek s rodiči, prarodiči a přáteli. Slavnostní odpoledne zahájilo vystoupení pana Štěpána a Matěje Raka a po nich i děti ze sborečku. Nástup předškoláků, šerpování a předávání dárečků bylo velmi dojemné. Pak už se na ploše postupně vystřídalo všech 8 tříd se svými vystoupeními, a nakonec nechybělo ani společné vystoupení zaměstnanců MŠS, MŠP a LMŠ.

Veliké díky patří všem, kteří se podíleli na přípravě i úklidu celé akce.

V pátek jsme se hned ráno pustili do výroby přívěsku na klíče a přáníčka pro naše tatínky, abychom na ten jejich dnešní svátek byli připraveni. Příští týden se nám děti rozdělí. Část odjede na svou první školku v přírodě a ostatní si užijí týden s Anežkou ve školce.

Přeji krásné letní dny. Katka

Copyright © 2024 MŠ Sluníčko