Rodiče vítáni

Týden od 13. do 17.2.2023 Téma Masopustní veselí – společný týden Veverek a Ježečků

První týden masopustních radovánek byl zároveň týdnem jarních prázdnin. Díky tomu jsme si celý týden užívali společně. Děti z Veverek a Ježečků si po dlouhé době pohrály s kamarády, které běžně během dopoledních aktivit nepotkávají. Bylo vidět, jak změna kolektivu spoustě dětí udělala radost a hned od rána se tvořily úplně jiné skupinky dětí než v jiných dnech. Prostřídali jsme nejen prostředí obou tříd, ale i složení týmu paní učitelek bylo každý den jiný. Hned v pondělí jsme začali téma plné radosti, barev a hudby velmi zodpovědně. Nakreslili jsme si veselého šášu, který zářil všemi barvami a naše Veverko-Ježčí kapela si několikrát s různými obměnami nástrojů zahrála písničku Já jsem muzikant. V úterý jsme od Masopustu na chvíli utekli ke svátku svatého Valentýna. Děti tento den přejmenovaly podle svého na „Láskový den“. Pomocí vlny jsme si vyrobili valentýnské srdíčko, které si každý vzal domů, aby mohl obdarovat své milé.

Společná oslava narozenin Ellinky z Veverek byla moc prima. Zazpívali jsme ji společně a pak každý sám popřál vše nejlepší. Místo dortu všichni dostali od Ellinky kinder vajíčko. To bylo napětí, co tam asi bude za hračku 😊 Na Valentýna jsme stihli upéct slaďoučká pusinková srdíčka.

Vyzkoušeli jsme si práci s digitální váhou, mixérem i zdobícím sáčkem. Nejdůležitější ale byla důkladná kontrola pevnosti sněhu………


Ve středu a čtvrtek jsme si hráli a tvořili ve třídě Veverek. Ve výtvarném koutku děti společnými silami vytvořily obrázek s názvem „Masopustní veselí“. Nejdříve temperami a štětcem nabarvily pozadí. Než zaschlo, vybarvily a vystřihly tematické obrázky, které druhý den nalepily ještě s krepákem. Povedené dílo můžete vidět na nástěnce v šatně.

Bylo moc fajn sledovat, jak spolu dokázaly tvořit. A nejen to. Při pohybových hrách se děti oblékaly do velmi oblíbených kostýmů a za doprovodu Orffových nástrojů trénovaly na karneval, který nás čeká příští týden. Zpěv i hudební doprovod všechny tak moc bavil, že jej bylo slyšet daleko za hranicemi naší školky 🙂 Na zahradě školky jsme kromě her pozorovali, že pomalu ale jistě končí nadvláda královny Zimy. Proto jsme také začali připravovat jarní výzdobu tříd. V pátek se nás sešlo opravdu maličko, tak jsme si zahráli pohádku Boudo budko. Nejdříve jsme si pro připomenutí pohádku přečetli a pak už si rozdělili role. Nakonec jsme ji pro velký úspěch hráli třikrát, takže si děti mohly vyzkoušet různé role. Masopustní kimovka byla taky prima. Při pátrání po předmětu, který zmizel, se děti ani jednou nespletly a vždy okamžitě pojmenovaly správně to, co paní učitelka pečlivě schovala. Týden utekl jako voda. Promíchání kolektivů si děti náramně užívaly.

V pondělí už se zase rozdělíme do svých tříd a budeme pokračovat v masopustním dovádění.

Přejeme vám krásný víkend a těšíme se na vyprávění všech, kteří trávili prázdniny se svými rodiči.

S pozdravem Veverky a Ježečci

Copyright © 2024 MŠ Sluníčko