Rodiče vítáni

Týden od 14. 3. do 18. 3. 2022 Knížka, bajky, zápis do školy

Celý tento týden jsme prožili pohádkově.

V pondělí jsme si vyrobili krásné záložky a potom nás přišel do školky vyfotografovat pan Šebek. Děti budou mít krásné jarní fotky.

V úterý jsme začali vyrábět pohádkovou knížku. Děti měly na výběr mezi několika pohádkami: Hrnečku vař!, O Červené karkulce, O perníkové chaloupce a Boudo, budko. Všem dětem se knížky moc povedly. Po svačince jsme si přečetli pohádku O třech prasátkách a děti si ve skupinkách postavily domečky pro tři prasátka z přírodnin, které jsme nasbírali v pondělí na procházce. Děti tvoření moc bavilo a daly velký prostor své fantazii.

Ve středu si děti samy zahrály dvě pohádky, a to Boudo, budko a O Veliké řepě. Děti se při tom převlékly do kostýmů, které jsme dostali od Ježíška. Dramatizaci pohádek si užily tak moc, že jsme pohádky hráli několikrát za sebou 😊.

Ve čtvrtek nám děti vyprávěly o své oblíbené knížce, kterou si přinesly z domova. Ukazovaly nám obrázky, řekly nám, proč jí mají tak rády a pověděly nám, o čem knížka je. Za opravdu krásné povídání je moc chválíme.

Tento den nás také čekalo spaní ve školce. Večer jsme se s dětmi vypravili na bojovku, při které jsme hledali úkoly od trpaslice Březinky. Při tom se děti dozvěděly spostu nových věcí o lesních zvířátkách a jejich mláďatech. Na konci na děti čekal poklad v podobě bublifuků a několika dobrot. Byl ukrytý v trpasličím domečku, který děti dopoledne Březince postavily.

Když jsme se vrátili do školky, tak jsme poslouchali písničky a děti si i zatančily. Potom nám paní ředitelka přivezla k večeři pizzu. Moc jsme si pochutnali.

Po večeři na děti čekala ještě jedna stezka odvahy. Děti po jednom chodily po chodbě, osvětlené pouze svíčkami, za skřítkem Pampelišákem. S tím si popovídaly a za odměnu dostaly od skřítka drahokam. Potom se děti už jen vykoupaly, podívaly se na pohádku a šly spát. Všechny děti chválíme za to, jak šikovné o statečné byly.

Ráno na nás čekala úžasná snídaně. Moc děkujeme všem rodičům, které dětem připravili tolik dobrého jídla.

Po snídani jsme autobusem odjeli do Mateřské školy Sluníčko, kde dětem zaměstnanci školky zahráli divadelní představení O Dvanácti měsíčcích. Děti si představení moc užily a chválily nás za naše divadelní výkony.

Po divadle jsme se vrátili do naší školky, kde jsme oslavili narozeniny Viktorky. Ještě jednou jí přejeme vše nejlepší!

Tento týden byl náročný, ale všichni jsme si ho moc užili!

Anežka

Copyright © 2024 MŠ Sluníčko