Rodiče vítáni

Týden od 15. 5. do 19. 5. 2023 Kde domov můj?

Tento týden jsme se dotkli mnoha témat – děti si zopakovaly památky České republiky, její symboly, dopravní značky, pravidla bezpečnosti při pohybu na silniční komunikaci, poznaly jaký je rozdíl mezi městem a vesnicí, vědí, co získáváme z pěstovaných rostlin a chovných zvířat.

Znalosti děti získávaly různými způsoby. Programovaly včelku Bee-bot, vytvořily si dopravní hřiště, pracovaly s obrázky, prohlížely si Albi knihy, poslouchaly skladbu Vltava při relaxaci.

V pondělí nám paní učitelka Saša přinesla ukázat několik dní stará kuřátka. Děti si je mohly pozorně prohlédnout a pohladit. Kuřátka byla moc roztomilá.

V úterý jsme se pustili do práce na našem záhonku. Společnými silami jsme ho vypleli, nakypřili, přesadili jsme do něj naše sazenice a zaseli jsme ředkvičky. Doufáme, že na nás za pár měsíců čeká krásná úroda.

Ve středu za námi přijela paní Hamajdová se svou kytarou a děti si mohly užít hudební program Muzikanti z české země. Děti s paní Hamajdovou procestovaly celou naší zemi, poznaly některé památky a města a zazpívaly si tradiční české písničky. Navíc doprovázely paní Hamajdovou na různé hudební nástroje.

Ve čtvrtek jsme oslavili Matyáškovy paté narozeniny. Zazpívali jsme mu Hodně štěstí zdraví, dali jsme mu hobla a Matyášek rozdal dětem dobroty a krásná brčka.

Ke konci týdne jsme se věnovali i našim včelkám, protože 20. 5. oslavíme Světový den včel. Děti k tomuto tématu vyrobily krásné výtvarné práce, které si můžete prohlédnout v naší šatně. Děti mají velkou pochvalu, protože již dobře vědí, jak moc jsou pro náš svět včely důležité.

Celý týden jsme také trávili venku v přírodě. Děti mají velkou radost z rozkvetlých luk a nejraději by na nich trávily celý den. Stále objevují nové druhy květin a obdivují jejich krásné květy a pozorují hmyz na nich.

Celým týdnem nás provázela básnička Cestička k domovu od Karla Václava Raise, kterou se děti krásně naučily, i když není zrovna jednoduchá. Jsou to naše šikulky.

Krásný víkend

Anežka

Copyright © 2024 MŠ Sluníčko