Rodiče vítáni

Týden od 16. 10. do 20. 10. 2023 Má vlast

Tento týden jsme se začali věnovat tématu Má vlast. Poznávali jsme památky Prahy, významná místa české země, její symboly a některé významné osobnosti.

Pověst o praotci Čechovi a dobu Karla IV. jsme si přiblížili shlédnutím dílů ze série Dějiny udatného českého národa. Děti zaujal především král Karel IV., na kterého si dokonce hrály i při pobytu venku.

V úterý jsme se vydali na výlet na zámek Berchtold. Paní, která připomínala pohádkovou babičku, nás provedla zámeckou zahradou, ve které se ukrývali pohádkové bytosti a různí skřítci. Děti paní pozorně naslouchaly, měly možnost poslechnout si několik pohádkových příběhů, prohlédnout si miniatury českých hradů a zámků a dokonce navštívit peklo. Naše Veverky zpočátku otálely, ale nakonec se šly statečně do pekla podívat. Po skončení prohlídky jsme navštívili minizoo se slepičkami, kozami, kachnami a králíky. Celým výletem nás provázelo krásné slunečné podzimní počasí.

Během týdne jsme také vyráběli keramická srdíčka s domečky, hráli jsme různé hry, venku jsme obdivovali podzimní barvy, které přetvořily naše okolí k nepoznání.

Uplynulé dny se nesly ve velmi komorní atmosféře, přejeme proto našim malým Veverkám, aby byly brzy zdravé. Už se na všechny moc těšíme.

Anežka

Copyright © 2024 MŠ Sluníčko