Rodiče vítáni

Týden od 16.5.2022 do 20.5.2022 Světový den včel, hmyz

Tedy to byl zase nabitý týden. Od pondělí do pátku se to všude kolem nás hemžilo včeličkami, motýlky, mravenečky a dalšími broučky. Povídali jsme si o tom, jaká mají vývojová stadia, kde žijí, co baští a na koho si musí dávat pozor. Paní učitelka Saška přinesla na ukázku pomůcky pro včelaře a všechno jsme si mohli důkladně prohlédnout a vyzkoušet. Její povídání o včeličkách děti nadšeně sledovaly, a když ho ještě zakončila ochutnávkou čerstvě stočeného medu, tak se nikomu nechtělo odcházet na procházku a mlsali bychom klidně celý den.

Saška a povídaní o včelkách

Ve středu dopoledne k nám do školky přijely dvě hudebnice a my jsme napjatě sledovali, co všechno umí harfa a housle, hádali, z jakých pohádek jsou hrané melodie a dozvěděli se spoustu informací o obou nástrojích. Moc příjemný hudební zážitek. Celý týden bylo nádherné skoro letní počasí, tak jsme neváhali a ve čtvrtek se vydali pátrat, kudy teče náš oblíbený potůček. Cesta byla náročná, takže osvěžení nožiček v potůčku bylo moc příjemné. Spolu s námi se tam cachtaly i dvě žabky, které jsme během odpočinku mohli pozorovat. Odpoledne se k nám připojilo několik maminek a začala brigáda na naší zahrádce. Plevel ze skalky zmizel jako mávnutím kouzelného proutku, zasadili jsme spoustu krásných kytiček, a nakonec vše doplnili voňavou kůrou, aby už si plevel tolik nedovoloval.

Naše skalka po brigádě s maminkami

Přibyly nám i barevné obrázky na oknech u vchodu do školky, stihli jsme obtáhnout cestičky a stopy na chodníčku a užili si spolu bezva odpoledne. Poslední školkový den tohoto týdne jsme hned ráno vyrazili autobusem do Včelího světa v Hulicích. Čekalo tam na nás povídání o včeličkách, spousta obrázků a zvuků, a i krátký film o medvědovi, který chtěl lesním včelkám zbaštit jejich med.

Včelí královna Viki 🙂

Děti byly překvapené, že maličkaté včelky nad medvědem zvítězily a vyhnaly ho pryč od jejich domečku. Celá expozice byla velmi pestrá a my si nejen zopakovali informace o včelkách, které nám v úterý povídala Saška, ale prohlédli jsme si i spoustu nových zajímavých věcí, týkajících se včeliček.

Přejeme vám všem krásný víkend a v pondělí se moc těšíme na další společné zážitky.

Katka

Copyright © 2024 MŠ Sluníčko