Rodiče vítáni

Týden od 17. 4. do 21. 4. 2023 Síly přírody

Tento týden se nadále nesl v duchu živlů. Děti je již dobře znají. Začleňovali jsme tuto tematiku do cvičení, výtvarných činností a ranních aktivit.

V pondělí si děti vyrobily svět dinosaurů, který je zabavil na celý týden. Ke znázornění země a vody používaly různé materiály – kameny, čočku, mušle, fazole, šišky, víčka od pet lahví. Při vytváření světa mohly děti dát velký prostor své fantazii a přicházet s novými vlastními nápady.

V úterý se většina třídy vydala na poslední návštěvu solné jeskyně, kde na ně čekalo překvapení. V soli děti hledaly diamanty, které si pak mohly odnést domů.

Ve středu jsme si vyzkoušeli pokus Sopka. Do lahve jsme dali jar, sodu, barvivo a ocet a už jsme jen pozorovali reakci, která připomínala výbuch sopky. Sopka pak samozřejmě skončila v našem světě dinosaurů.

Během týdne nám moc nepřálo počasí na vycházky, tak děti shlédly několik videí, ve kterých měly možnost vidět, jak to vypadá, když nás živly zlobí. Viděli jsme výbuch sopky, tsunami, zemětřesení, tornádo, povodeň, požár. Děti videa napjatě sledovaly a pak nás zahrnovaly hromadou zvídavých otázek, které jsme jim zodpověděli.

Ve čtvrtek děti upekly perník pro rodiče na brigádu. Z dětí jsou opravdu už moc šikovní kuchtíci, kteří si se vším poradí. Také celá třída společně vyrobila krásnou koláž ke Dni Země. Tu si můžete prohlédnout v naší šatně.

Ve čtvrtek se také konala brigáda s rodiči. Maminky nám pomohly vyplít skalku a tatínci se pustili do hloubení výkopu, abychom byli blíže realizaci rozvodu dešťové vody. Moc Vám za účast děkujeme, vše se krásně stihlo a věřím, že zanedlouho budeme mít vše hotovo. Jste opravdu úžasní a my jsme moc vděční, že nám celý rok pomáháte. Bez Vás bychom to nezvládly.

V pátek děti oslavovaly Den Země a vydaly se na stezku s úkoly. Na konci na ně čekala odměna a medaile.

Příští týden se budeme těšit s tématem Čarodějnice

Anežka

Copyright © 2024 MŠ Sluníčko