Rodiče vítáni

Týden od 18. – 22. 12. 2023 Vánoce, Vánoce, přicházejí

Týden plný emocí. Těch emocí, které umí vykouzlit jen vánoční čas. Děti jsou jak na pérkách. Ne že by přes rok nebyly, ale zvyšující intenzitu jistě cítíte i doma 🙂

Pondělí byl ve znamení generálky besídky pro Vendulku. Díky tomu Veverky dostaly jistotu, že se nemusí bát Vám ukázat, co se naučily. Také jsme popřáli Sofince, k jejím čtvrtým narozeninám.

V úterý to byl fičák. Stihli jsme nadílku u krmelce. Oni totiž zvířátka nemají ledničku, kam by si zašli pro dobrotu. Tak jsme jim nadělili mrkvičky a jablíčka.

A když jsme se vrátili do školky, čekalo Veverky velké překvapení v podobě nadílky pod stromečkem. Zářící oči a rychlost, kterou vzali balící papír a mašličky útokem … Ježíšku, moc děkujeme zaznělo několikrát.

Odpoledne jsme společně připravili třídu, abyste se u nás cítili dobře a čekali, až přijdete. Zvonky, básničky, písničky – to vše se vydařilo. Veverky to zvládly na výbornou. Vystoupení jsme si s malými Veverkami užily i my, dospělačky.

Milí rodiče, prarodiče i sourozenci, děkujeme za milou atmosféru, kterou jste dětem dokázali předat a tím je podpořili. Pro mnohé to byla první zkušenost s vystoupením před publikem. Spontánní reakce tak vnímáme, jako velmi milé a rozhodně přidaly na autentičnosti. Děkujeme za Vaše zpětné vazby, vážíme si jich. Také moc děkujeme za cukroví, kterého bylo tolik, že si děti pochutnávají ještě dnes.

Ve středu jsme se vydali nasát vánoční atmosféru do Kostela sv. Martina v Kostelci u Křížků. Prohlédli jsme si Betlém a za doprovodu varhan jsme si zazpívali koledy. 

Čtvrtek i pátek už byl ve volném spontánním vánočním tempu. Navštívili jsme Ježečky a společně vyzkoušeli vánoční zvyky, jako např. rozkrajování jablíček a pouštění svíček po vodě.

Přejeme Vám krásný vánoční čas. Ať je plný splněných přání, lásky a pohody. A nový rok, ať přinese kupu toho hezkého. Maličkosti, které umí rozesmát. Lásku, co pohladí. A zdraví, bez kterého se neobejdeme. Opatrujte se 🙂

Těšíme se na všechny Veverky v roce 2024 🙂

Andrejka, Anežka, Peťulka a Lidunka

Copyright © 2024 MŠ Sluníčko