Rodiče vítáni

Týden od 18. 9. do 22. 9. 2023 Bezpečně do školky, pěšky do školky

Máme za sebou velice nabitý týden. Celým týdnem nás provázela soutěž Pěšky do školy. Moc vám děkujeme za účast a náš obdiv patří dětem, které celý týden do školky chodily pěšky nebo dojížděly na kole.

Dále jsme se věnovali dopravním prostředkům a bezpečnosti při pohybu na dopravní komunikaci. Upevňovali jsme si, které dopravní prostředky se pohybují po silnici, po kolejích, po vodě nebo ve vzduchu. Poznali jsme i některé nové dopravní prostředky, jako třeba ponorku, trolejbus nebo metro. Setkávali jsme se s nimi každý den na čtvercové síti pro programovací včelku Bee-bot, se kterou se děti učily pracovat. Tyto zkušenosti s programováním včelky se jim budou jistě hodit i v nadcházející budoucnosti.

Během týdne jsme zjišťovali, jak funguje semafor, a jak se chovat na přechodu pro chodce. To nám připomíná i básnička, kterou jsme se tento týden učili.

Vše jsme si mohli vyzkoušet v praxi ve čtvrtek, kdy jsme jeli linkovým autobusem do obory Březka v Kostelci u Křížků. Děti vše zvládly na jedničku! Byly jsme na ně moc pyšné. V oboře na nás čekal pan hajný, který nás celou oborou provedl. Během cesty jsme zastavili na několika stanovištích, kde nám pan hajný ukázal, jaké stromy v oboře rostou, vysvětlil nám, jak se o les pečuje, ukázal nám kožíšek jezevce, lišky a vydry, zuby kance, parohy daňka a jelena, rohy muflona a nakonec nám předvedl několik vábniček. Děti si dopoledne v lese moc užily, obora byla nádherná. Byl to příjemně strávený a velmi poučný den.

V pátek za námi přijeli záchranáři, kteří dětem ukázali základy první pomoci. Přijeli záchrankou, kterou nás provedli a ukázali nám její vybavení. Děti se do programu s nadšením zapojovaly a věřím, že si z tohoto dopoledne odnesly spoustu cenných informací.

Po prohlídce sanitky jsme ještě oslavili Šimonkovy čtvrté narozeniny. Šíma si s maminkou pro děti připravil vesmírné muffiny a ovocné špízy, které dětem moc chutnaly. Ještě jednou Šimonkovi přejeme jen to nejlepší!

Jak vidíte, tento týden jsme toho stihli opravdu hodně. Ještě jsme jedno dopoledne strávili s trenéry z hokejové přípravky, se kterými si děti zasportovaly. Při vycházkách jsme poznávali okolí školky, trávili jsme čas v přírodě. Také jsme se s dětmi pustili do první výtvarné činnosti tohoto školního roku. Semafory vyrobené z obtisků rukou si můžete prohlédnout ve veverčí šatně.

Děti moc chválíme, vše zvládají perfektně a my se těšíme na naše další společné zážitky.

Anežka

Copyright © 2024 MŠ Sluníčko