Rodiče vítáni

Týden od 19. do 23. 2. 2024 Téma: Masopustní veselí

Prázdninový týden strávili Ježečci a Veverky společně. Okukovali hry a nápady kamarádů z druhé třídy, pomáhali si s obsluhou u oběda i při překonávání překážek v terénu.

Pondělí jsme začali vymalováním obrysu počátečního písmenka svého jména, vyzkoušeli si třídění podle barev a tvarů a povídali si o tom, proč to u nás tento týden bude vypadat jinak. Zkusili jsme přijít na to, čeho bychom se mohli během půstu vzdát a vymysleli jsme čokopust, perníčkopust, zlobipust i sestropust:) A také jsme společně i každý sám za sebe popřáli Páťovi k svátku. Všechno nejlepší!

V úterý jsme si vytvořili škrabošku. Pomocí vodovek, pastelek a třpytek vznikala malá umělecká díla. Protáhli jsme si celé tělo při cvičení s overbaly a vyrazili do lesa přes moře bahna, které se rozprostíralo kolem celé školky a nedalo se mu vyhnout.

Ve středu nás sluníčko brzy vytáhlo ven, využili jsme pěkného počasí a vydali se na výlet na lesní mýtinu, k potoku a travnatým bludiště zpátky do školky. Zahráli jsme si pohádku O koblížkovi a novou technikou, která podporuje rozvoj motoriky a schopnost ovládat tělo, jsme si vlastní koblížek vytvořili.

Čtvrtek i pátek byl trochu upršený, ale my jsme se o pobyt na čerstvém vzduchu nenechali připravit. Vyšli jsme si do lesa, kde se děti věnovaly tvořivé hře, opracovávaly klacky škrabkami, stavěly domečky a stavby z přírodnin. Zdolávali jsme kopce, přeskakovali potoky a překonávali louky poryté divokými prasaty. Malovali jsme vodovkami, skládali obrázky a puzzle, u hraní deskovek jsme trénovali trpělivost a u pexesa paměť, skládali jsme ptáčky z papíru a hráli loutkové divadlo.

Bylo nám spolu prima. Těšíme se na další (skoro jarní) dobrodružství s vámi!

Aněžka, Jana, Katka, Gábi a Lidunka

Copyright © 2024 MŠ Sluníčko