Rodiče vítáni

Týden od 2. 4. do 5. 4. 2024 Petrklíč, zima už je pryč!

Tento týden jsme se věnovali krásnému jarnímu tématu Petrklíč, zima už je pryč! Při ranních centrech aktivit děti procvičovaly jemnou motoriku skládáním květin z víček od pet lahví, vyplňováním jarních grafomotorických listů, kreslením a lepením na velký arch papíru ve skupině. Z této skupinové práce nám vznikly tři krásné kresby jarní louky. Dále děti programovaly včelku Bee-bot na mapě s jarními květinami, prohlížely si Albi knihu Hravá přírodověda, stavěly si ze stavebnic, pracovaly s didaktickými pomůckami na téma jaro z Ateliéru v lese. Ve čtvrtek jsme se vrátili ke knížce Maková panenka a motýl Emanuel, kterou jsme dětem četli před poledním odpočinkem. Ta se jim totiž opravdu zalíbila. Děti opět pracovaly ve skupině a na velké archy papíru kreslily makové pole a postavy z této knížky, které je zaujaly. Při tom pro inspiraci listovaly právě touto knížkou. Nezapomněly samozřejmě ani na vybarvení a dolepení Makové panenky a motýla Emanuela.

Během týdne jsme se společně naučili pojmenovat několik jarních květin. Jejich názvy jsme vytleskávali, třídili jsme je podle barev. K tomu jsme hráli i několik her zaměřených na rozlišování a poznávání barev. Věnovali jsme se i artikulačním cvičením a cvičení s overbally. Všechny děti si zahrály na Červené Karkulky, které šli k babičce po rozkvetlé louce. Dramatickými metodami si tak mohly prožít její příběh. Venku jsme přesadili sazeničky stromků, které nám vyklíčily, do větších květináčů a užívali jsme si rozkvetlé přírody.

Při výtvarné práci děti využily vidličky a látkové kuličky a jejich otiskováním vytvořily krásně barevné louky.

Celým týdnem nás provázela básnička Jarní rozcvička.

Ve třídě jsme tento týden přivítali nového chlapečka Arminka. Děti ho moc vřele přijaly, vše mu ukázaly a ochotně mu pomáhají. Těšíme se na další společně prožité dny.

Dokonce jsme zažili cvičný požární poplach. Děti ale vše perfektně zvládly.

Krásný jarní víkend

Anežka

Copyright © 2024 MŠ Sluníčko