Rodiče vítáni

Týden od 2. 5. do 6. 5. 2022 Den matek

Tento týden byl opět plný srdíček. Seznámili jsme se se Den matek, který se slaví druhou květnovou neděli a letos připadá na neděli 8. května. Povídali jsme si o tom, jak dáváme mamince najevo, že ji máme moc rádi a vymýšleli jsme, co by si naše maminky nejvíce zasloužily. V kruhu každý vyslovil jméno své maminky a společně jsme ho vytleskávali. Vyrobili jsme maminkám krásné přání a dokonce jsme se pokusili naše maminky nakreslit podle fantazie dětí pomocí špejle a černé tuše.

A protože 8. května je velmi významný den, a děti už vědí, že je to datum, kdy skončila II. světová válka, pouštěli jsme si Českou národní hymnu, u které jsme všichni stáli a pečlivě poslouchali a vnímali text, který jsme si následně vysvětlili. Děti namalovaly krásně české vlajky, na které nalepily domečky.

Celý týden jsme chodili na procházky a užívali si krásného počasí. Pletli jsme věnečky z pampelišek a děti nasbíraly plný košík květů. A protože byly děti pilné jako včelky, za odměnu dostaly od paní učitelky pampeliškový med.

V pátek přijel za dětmi do školky „Cirkus Adonis“ spolu s kouzelníkem a kouzelnicí. Předvedli veselé vystoupení plné kouzel. Děti kouzelníkovi pomáhaly při čarování. Nechyběl ani opravdový králíček, kterého si děti mohly pohladit. Představení jsme si moc užili.

Básnička
Písnička

Těšíme se další společné dny 🙂

Saška

Copyright © 2024 MŠ Sluníčko