Rodiče vítáni

Týden od 21. 3. do 25. 3. 2022

21.3. Ponožkový den, 22.3. Den vody

Máme za sebou týden plný narozeninových oslav a konečně i týden plný sluníčka. Už jsme se báli, že se ani nedočkáme. Začneme ale hezky postupně, abychom na nic nezapomněli 😊 V pondělí byl Ponožkový den alias Den Downova syndromu. Jestlipak víte, proč se mu říká Ponožkový den a proč připadá právě na 21.3.? Protože nožky patami k sobě znázorňují chromozom X, který mají lidé s Downovým syndromem NAVÍC a liché ponožky podtrhnou jeho výjimečnost.  21.3.– právě 21. chromozom mají lidé s Downovým syndromem hned 3krát. Ráno jsme se potkali společně ve školce s každou ponožkou jinou a jednu nepotřebnou ponožku jsme využili k výrobě pořádně baculaté housenky. Během dopoledne jsme navštívili třídu Ježečků, kde vyrostlo mobilní planetárium.

Vypadalo jako nafukovací balon a když jsme se uvnitř všichni hezky uvelebili, začal animovaný film o podmořském světě. Vůbec se nám nechtělo odejít, protože jak příběh, tak i prostředí bylo moc fajn. Při pondělku nás ještě čekal veliký úkol. Julinka s Dorinkou měly narozeniny, tak bylo potřeba je s nimi důkladně oslavit. Společně jsme holčičkám zazpívali písničku, pogratulovali a pak už si pochutnávali na výborných dortících, které maminky upekly. Od úterý už jsme se přesunuli k tématu vody. Vyzkoušeli jsme hned několik pokusů. Zjišťovali jsme, co ve vodě plave a co se potopí. Přidali jsme potravinářské barvivo do váziček s kytičkami a pozorovali, jestli se květ postupně obarví….bohužel neobarvil, tedy jen velmi slabě! Příště to zkusíme s inkoustem 😊

Nalitím vody a oleje do jedné nádoby jsme zjistili, že se tyto kapaliny nepromíchají a že přidáním barviva a šumivé tablety můžeme pozorovat efekt lávové lampy. Ve čtvrtek jsme oslavili narozeniny s Nelinkou a v pátek ještě narozeniny Maji. Ještě, že bylo tak krásné počasí a mohli jsme celý týden chodit na dlouhé procházky. Jinak bychom po všech těch narozeninových dortících dopadli jako naše vycpané housenky 😊 Pořádně jsme si pohráli na hřišti, vyrazili na procházku k potoku a v pátek jsme se šli podívat, jestli už rybky zbaštili tu rohlíkovou Moranu, kterou do rybníka hodili Ježečci. Vypadá to, že se jim povedla, protože nikde nezůstal ani drobeček.  

Těšíme se na další společný týden a doufáme, že už se nám vrátí nejen naši lyžaři, ale i všichni marodi, kterých bohužel tento týden bylo víc než dost!

Krásné jarní dny přeje Katka

Copyright © 2024 MŠ Sluníčko