Rodiče vítáni

Týden od 22. 1. do 26. 1. 2024 Ve zdravém těle zdravý duch

Celým týdnem nás provázely zimní olympijské hry. V pondělí jsme uspořádali jejich slavnostní zahájení. Poslechli jsme si českou státní hymnu, zapálili olympijský oheň, složili slavnostní slib. Celý týden jsme se scházeli na hřišti a po společné rozcvičce jsme plnili jednotlivé disciplíny. V pátek jsme hry opět slavnostně ukončili a děti za své sportovní výkony dostaly diplomy a medaile.

Po vzoru olympijských kruhů jsme si udělali barevné dny. Každý den jsme se oblékali do konkrétní barvy jednoho z kruhů a povídali jsme si o tom, jaký světadíl symbolizuje. Naše Veverky již umí výborně pracovat s mapou.

Během týdne jsme cvičili podle projektu Se Sokolem do života. Děti si sportování moc užívaly, vyzkoušely si nové cviky a mohly si tak nalepit nálepky za splnění ke třem zvířátkům v sešitě Se Sokolem do života – kobylce, ježečkovi a opičce.

Mimo jiné jsme si i zasadili klíčky, malovali jsme provázkem, opakovali jsme si, jak žít zdravě a zásady první pomoci. K tomu jsme se naučili básničku Všechny moje prsty.

Celý tento týden prožily děti spoustu nových zážitků. V pátek jsme vše završili hracím pátkem a skvělou hrou na schovávanou.

Krásný víkend

Anežka

Copyright © 2024 MŠ Sluníčko