Rodiče vítáni

Týden od 23. 1. do 27. 1. 2023 Ve zdravém těle zdravý duch

Tento týden jsme se dozvěděli spoustu nových věcí o našem těle. Děti téma velice zajímalo. Během týdne jsme si představili celé tělo – kostru, svaly, orgány. Moc chválím děti za to, jaké již mají velké znalosti. Aby jsme si více přiblížili dýchání a krev, shlédli jsme s dětmi dva díly série Byl jednou jeden život. Děti tento seriál velmi zaujal a ještě k němu měly spoustu dalších otázek.

K našemu tělu patří i zdravý životní styl. Děti moc dobře ví, jak se o své tělo starat, aby bylo zdravé. Pracovali jsme i se Zdravou pětkou, abychom věděli, jak se správně stravovat. Také jsme si do klíčící misky zasadili semínka fazolí mungo. Příští týden se můžeme těšit na sklizeň klíčků.

V úterý si děti vyrobily ovocné a zeleninové špízy. Děti si samy zpracovaly ovoce a zeleninu a pak vše napíchaly na špejle. Při tomto vaření ani nepotřebovaly naší pomoc, byly neskutečně šikovné.

Při pobytu venku jsme si užívali sněhu. Děti bobovaly, stavěly sněhuláky, vytvářely obrovské koule ze sněhu. Ani se jim nechtělo zpět do školky.

Téma naše tělo již opouštíme a příští týden nás čeká prozkoumávání vesmíru.

Anežka

Copyright © 2024 MŠ Sluníčko