Rodiče vítáni

Týden od 23. 5. do 27. 5. 2022 Město, vesnice, zahrada

Celý tento týden jsme se s dětmi věnovali tématu města, vesnice a zahrady. Děti si anilinovými barvami namalovaly krásná města a také si vyrobily domečky z barevného papíru. Při cvičení jsme si hráli na autíčka a chodce a zopakovali jsme si pravidla silničního provozu. Společně jsme si vysvětlili, jaký je rozdíl mezi městem a vesnicí a už víme, co všechno můžeme najít ve městě a co na vesnici. Také jsme tento týden ochutnali salát a ředkvičky, které si děti vypěstovaly na našem záhonku.

V pondělí jsme se zúčastnili preventivního programu s Policií ČR. Do třídy za námi přišla paní policistka a přečetla nám pohádku. Potom dětem položila několik otázek, na které děti krásně odpovídaly.

V úterý jsme oslavili čtvrté narozeniny naší Elišky. Děti jí zazpívaly a popřály vše nejlepší. Eliška si pro ně připravila výtečné cupcaky.

Ve středu jsme se vypravili až do daleké Indie v rámci multikulturního projektu Indická inspirace. Paní lektorka nám vyprávěla o Indii, přiblížila nám její kulturu a nakonec nás naučila indický tanec. Děti si program moc užily.

Ve čtvrtek nás přijel vyfotografovat pan fotograf. Všem dětem to moc slušelo a určitě budou mít krásné fotky.

V pátek jsme se vydali na procházku na Hlubočinku. Děti si přitom všímaly všech věcí, o kterých jsme si spolu během týdne povídali v rámci tématu města a vesnice. Také jsme společně poznávali dopravní značky a naučili jsme se další názvy rostlin, které právě začaly kvést.

V pátek odpoledne se konal 3. fotbalový turnaj tatínků v Kostelci u Křížků. Počasí nám bohužel moc nepřálo, ale tatínkové i přesto odvedli neskutečné výkony. Moc děkujeme všem tatínkům, kteří se zúčastnili. Byli jste úžasní!

Krásný den

Anežka

Copyright © 2024 MŠ Sluníčko