Rodiče vítáni

Týden od 25. 4. do 29. 4. 2022 Čarodějnice

Tento týden jsme se věnovali tématu čarodějnic. Toto téma jsme zapojili jak do výtvarného tvoření, tak do cvičení, povídání v komunitním kroužku a do dalších aktivit.

V pondělí a v úterý jsme s naší tetou Dášou pekli čarodějnické pěnové dortíky. Děti odvedly velký kus práce – vážily suroviny, míchaly, šlehaly, vykrajovaly korpusy, plnily formičky. Nakonec si dortíky z jahodové pěny nazdobily barevnými spreji z kakaového másla a zapíchly do nich čarodějnické zápichy. Dortíky se dětem moc povedly a byly výborné!

Ve středu jsme si na zahradě vyrobili čarodějnici z přírodnin, které děti nasbíraly v úterý na vycházce.

Ve čtvrtek jsme sbírali dřevo na páteční opékání špekáčků. Přitom jsme si užívali sluníčka a děti si zaplétaly věnce a dělaly si prstýnky z pampelišek.

V pátek nás čekal čarodějnický rej. Všichni jsme přišli do školky v čarodějnickém kostýmu. Ráno jsme si udělali karneval, děti tančily a vařily čarodějnické lektvary. Potom jsme šli na naší zahradu, kde jsme si opekli špekáčky a spálili naší čarodějnici. Dále na děti čekaly různé čarodějnické disciplíny – let na koštěti, hod koštětem, hod myší, hledání pavouků, netopýří kuželky, skoky v čarodějnickém pytli. Děti tyto disciplíny splinily na výbornou.

Celý tento týden jsme si moc užili!

Anežka

Copyright © 2024 MŠ Sluníčko