Rodiče vítáni

Týden od 27. 11. do 1. 12. 2023 Digitální technologie – Dobrý sluha, ale zlý pán

Tento týden jsme se věnovali digitálním technologiím. Seznámili jsme se se současnými technologiemi, ale i s jejich předchůdci. I když se s nimi pravděpodobně děti neměly příležitost setkat, tak je spolehlivě poznaly.

Během týdne jsme pracovali se včelkou Bee-bot, kterou děti buď programovaly na čtvercové síti nebo s ní kreslily. Vyzkoušeli jsme si omalovánky s rozšířenou realitou nebo prohlíželi Albi knihy.

Jsme rádi, že některá rána jsme strávili spolu s vámi, rodiči. Společně s dětmi jste si nabarvili keramické svícínky z našich dílniček. Moc děkujeme za krásnou ranní atmosféru.

Dočkali jsme se i pořádné sněhové nadílky. Děti si první sníh neskutečně užívaly. Stavěly sněhuláka, bobovaly, koulovaly se. I přesto, že je venku mrazivo, se dětem nikdy nechtělo zpět do školky. Zimu za oknem jsme tento týden i výtvarně ztvárnili. Děti malovaly anilinovými barvami, lepily vločky a okenice.

Nezapomněli jsme ani na lesní zvířátka z našeho lesa a donesli jsme jim do krmelce mrkve.

Ve čtvrtek jsme uspořádali vánoční přespávání ve školce. Společně jsme si ozdobili vánoční stromeček, vyzdobili třídu, vyráběli jsme vánoční ozdoby ze samotvrdnoucí hmoty. Přitom nám krásnou atmosféru vytvářely vánoční koledy. Když se setmělo, vyrazili jsme na bojovku za světýlky. Cestička ze svíček nás zavedla až k pokladu. Nakonec si děti samy k večeři připravily zapečené toasty a po koupání jsme se podívali na pohádku Ledové království. Děti si společně strávený večer moc užily a odnesly si z něj spoustu zážitků.

Příští týden se na Vás těšíme s tématem Mikuláš, přinesl nám zimní čas.

Anežka

Copyright © 2024 MŠ Sluníčko