Rodiče vítáni

Týden od 28. 2. do 4. 3. 2022 Námořníci a piráti

Hned v pondělí jsme si vyrobili lodičky z korkových zátek, špejlí a látky. Dětem se moc povedly a dokonce krásně plavaly na vodě. Také jsme se naučili hru na námořníky a žraloka, která děti tak bavila, že jsme se k ní vraceli během celého týdne. Po svačince jsme popřáli Barborce k jejím čtvrtým narozeninám. Barborka všem dětem dala čokoládovou dobrotu, kterou s maminkou připravila. Děti měly čokoládu od ucha k uchu, to jsme využili k artikulačnímu cvičení. Děti si tak krásně procvičily své jazýčky a rty. Také potom napodobovaly výrazy pirátů a naučily se básničku Velryba.

V úterý jsme si s dětmi namalovali vlajku Ukrajiny. Společně jsme si popovídali o tom, co se nedaleko nás děje. Děti tuto diskuzi zvládly velmi dobře, dokonce samy navrhovaly, jak můžeme lidem z Ukrajiny pomoci. Některé děti dokonce říkaly, že spolu s rodiči již nějakou pomoc poslaly.

Ve středu si děti vyrobily kotvu zapouštěním anilinových barev. Po cvičení si děti prošly pirátskou překážkovou dráhu.

Ve čtvrtek jsme ve třídě přivítali dvě nové holčičky, které k nám přestoupily z Ježečků. Sofinka a Viki se s Veverkami již dobře znají, takže do kolektivu krásně zapadly. Dětem také přinesl dopis kapitán Modrovous. V dopise jim napsal, že pokud splní úkoly a půjdou správně podle mapy, najdou poklad. Ještě před tím, než jsme se vydali hledat poklad, uspořádali jsme si soutěž, při které se děti učily spolupráci. Děti moc bavilo soutěžit i fandit svým kamarádům.

Během cesty za pokladem jsme sbírali přírodniny na Moranu, kterou budeme vyrábět příští týden. Děti přitom šli celou dobu správně podle mapy a poklad nakonec našly. Z hledání pokladu byly nadšené.

Celý týden krásně zakončilo páteční divadelní představení Zelená pohádka. Děti se při něm moc nasmály. Také jsme v pátek společně oslavili svátek Stellinky.

Krásný víkend

Anežka

Copyright © 2024 MŠ Sluníčko