Rodiče vítáni

Týden od 28. 3. do 1. 4. 2022 Mezinárodní den ptactva

Tento týden nás provázely ptáčci. Během cvičení jsme hráli např. hry Hnízdečka nebo Ptáčku, zazpívej. Všechny tyto hry děti moc bavily. Také jsme se některé ptáčky snažili napodobit. Dokonce jsme si vyzkoušeli zobat zrníčka (víčka od pet lahví) zobáčky (kolíčky), a přitom jsme si procvičili jemnou motoriku.

V průběhu týdne jsme si vyrobili krmítko pro ptáčky z papíru, barevné vlaštovky a ptáčky omotané bavlnkou. Všechny výrobky se dětem moc povedly. O tom se můžete přesvědčit na naší nástěnce v šatně.

V úterý jsme se vydali na badatelskou výpravu. Děti při výpravě sbíraly materiál na výrobu ptačího hnízda a zároveň pozorovaly okolní přírodu. Snažily se zahlédnout a zaslechnout co nejvíce ptáčků. Společně jsme si říkali, o jaké ptáčky jde. Také jsme lupou pozorovali výtrusnice mechů. Děti se zblízka podívaly i na lišejník, pavouky a ploštice. Zahlédli jsme i čmeláka. Dále jsme se seznamovali s květinami, které právě vyrostly, aby přivítaly jaro. Dětem se nejvíce líbila Sasanka. Po cestě jsme objevili vyvrácený strom, děti byly velice překvapené, jak velké má kořeny. Naše cesta nebyla jednoduchá. Během ní jsme přeskakovali potůček a přelézali kmeny stromů. I přesto jsme si výpravu moc užili. Dokonce jsme se vrátili na oběd s menším zpožděním, protože děti chtěly vše řádně probádat.

Ve středu si děti ve skupinkách postavily ptačí hnízdečka z přírodnin, které nasbíraly. Svá velkolepá díla potom moc krásně popsaly.

Ve čtvrtek jsme se vypravili až do Liberce na návštěvu IQ Parku. Děti si prohlédly několik expozic včetně zrcadlového bludiště, ze kterého byly nejvíce nadšené. Během návštěvy se děti dozvěděly spoustu nových informací o vodě v rámci programu Neposedná voda. Potom si mohly samy vyzkoušet mnoho pokusů s vodou. V IQ Parku se děti pořádně vyřádily, takže cestou zpět většina z nich spinkala.

V pátek jsme se zúčastnili akce Ukliďme Česko a udělali jsme dobrou věc pro naše okolí. Šli jsme se projít na Hlubočinku a cestou jsme spolu s rodiči sbírali odpadky, které se povalovaly na zemi. Všem rodičům, kteří se zúčasnili moc děkujeme!

Anežka

Copyright © 2024 MŠ Sluníčko