Rodiče vítáni

Týden od 29. 5. do 2. 6. 2023 Jsme stejní a přece jiní

Tento týden jsme slavili Mezinárodní den dětí. Tento den slaví děti z celého světa a my jsme si ukázali, že mezi námi mohou být různé rozdíly. Přesto je ale důležité, abychom se navzájem respektovali a byli tolerantní k našim rozdílům. Společně jsme proto cestovali po světě a ukázali si, jak odlišně mohou lidé z celého světa vypadat. Také jsme si povídali o tom, že ne všichni máme to štěstí být zdraví. Je proto důležité, abychom si navzájem pomáhali. V rámci tohoto povídání si děti vyzkoušely provést kamaráda se zakrytýma očima překážkovou dráhou. I když se do této aktivity děti vrhly s nadšením, zanedlouho zjistily, že to vůbec není jednoduchý úkol.

V úterý jsme cvičili podle Sokola. Veverky jsou nadšení sportovci a cvičení se protáhlo na celé dopoledne a pokračovalo i venku. Děti trénovaly házení míčem, běh, skoky a mnoho dalšího. Mají velkou pochvalu za to, s jakým nadšením se do cvičení pustily.

Ve středu jsme se vypravili na výlet do pražské zoo. Naše Veverky byly opět úplně úžasné. V zoo se držely u sebe, neodbíhaly a byly velice ohleduplné. Děti chtěly vidět spoustu zvířat, a tak jsme zoo prošli téměř celou. Kromě zvířátek děti zaujala i expozice věnovaná slonů a různé naučné cedule. Po obědě si děti dokonce samy koupily zmrzlinu. Podle jejich reakcí si výlet moc užily. Celou dobu provázela výlet milá atmosféra.

Ve čtvrtek jsme oslavili Den dětí tak, že jsme celý den od rána trávili venku a dali jsme si pár dobrůtek. Užívali jsme si krásného počasí a krásné přírody kolem.

V pátek jsme den věnovali již tradičně hrám. Zahráli jsme si klasické dětské hry a celý den tak provázel jen smích. Potom jsme se vydali na procházku k našemu oblíbenému potůčku obklopenému džunglí, kde by děti vždy nejraději strávily celý den.

Moc jsme si tento týden užili a již se těšíme na další s tématem Cesta kolem světa.

Krásný víkend

Anežka

Copyright © 2024 MŠ Sluníčko