Rodiče vítáni

Týden od 3. 4. do 7. 4. 2023 Hody, hody, doprovody

Celý týden se nesl v duchu Velikonoc. S dětmi jsme si povídali o našich tradicích, ty jsme si ale hlavně prožili!

Hned v pondělí si děti nabarvily velikonoční vajíčka. Celé barvení zvládly úplně samy, jen občas potřebovaly nějakou radu. Nakonec si děti odnesly domů krásná pestrobarevná vajíčka.

Také jsme se zúčastnili akce Ukliďme Česko. Rozdali jsme si ochranné rukavice a vyrazili jsme na procházku po Hlubočince na sběr odpadků. Děti byly opravdu pečlivé a všímavé.

V úterý si většina třídy užila dopoledne klasicky v solné jeskyni. My, kteří jsme zůstali ve školce, jsme se šli podívat na náš velikonoční jarmark. Ještě jednou Vám všem moc děkujeme za účast na tomto jarmarku! Jen díky Vám se vybralo dostatek peněz, abychom mohli uskutečnit projekt rozvodu dešťové vody. Jste opravdu úžasní.

Ve středu jsme se pustili do další velikonoční tradice a upekli jsme si velikonočního beránka. Veverky jsou již zkušenými kuchtíky a do pečení se pustily s velkou chutí a nasazením. Výsledek byl opět neskutečný. Beránek se krásně vyklopil z formy a i báječně chutnal.

Po pečení si děti vykoledovaly čokoládová vajíčka básničkou Hody, hody, doprovody, já jsem malý zajíček. Po vajíčkách se samozřejmě za okamžik slehla zem.

Ve čtvrtek se třídy Veverek a Ježečků spojily, takže jsme si mohli užít krásný společně strávený den. Paní učitelka Janča dětem připravila těsto na jidáše a děti ho vyválely a zapletly. Z jidášů byl sladký dezert po obědě a opět nezbyl ani drobeček.

Za celou třídu Veverek Vám přeje krásné Velikonoce

Anežka

Copyright © 2024 MŠ Sluníčko