Rodiče vítáni

Týden od 3.- 7.7.2023 Téma Indiánské léto

Společný týden Ježečků, Veverek, Lištiček a Medvíďat

Indiánské léto zahájilo prázdninový provoz u nás na Hlubočince. Vzhledem k menšímu počtu dětí, jsme tento zkrácený týden trávili všichni společně. Medvíďata, Lištičky, Veverky i Ježečci se potkávali nejen na hřišti u Lesňáčků, ale tentokrát jsme spolu i tvořili, přivítali vzácnou návštěvu nebo si ve třídě u Ježečků vychutnávali společné obědy. Byla to prima změna a bezvadně jsme si to užili.

Vyráběli jsme symboly, které k Indiánům patří, povídali si o indiánském sportu, vyzkoušeli jsme si indiánská běh, napsali vzkazy za pomoci indiánských znaků a poslechli si hudbu, která nás přenesla do prostředí indiánského kmene, sedícího u společného ohně.

V pondělí si děti podle své fantazie, vyrobili totem. Vyzkoušeli jsme si, jak umíme vybarvovat fixami, vystřihovat a lepit. Kmenový náčelník by z nás měl určitě radost, protože takový totem, by si přál mít každý Apač. Aby se nám o prázdninách hezky spinkalo, tak jsme v úterý pomocí peříček, korálků a barevných vln vytvořili každý svůj Lapač zlých snů. Dokreslili jsme si na něj ještě několik drobných dekorací a nový doplněk do pokojíčků byl hotov 😊

V úterý dopoledne k nám přišla na návštěvu Terezka, reprezentantka ČR v lakrose, a ukázala nám, jak tento ne příliš známý, původně indiánský, sport vznikl a jaké k němu potřebujete vybavení. Dozvěděli jsme se, že Indiáni tento sport neměli jako zábavu, ale byl součástí přípravy k boji. Fotka současného týmu, který je oficiální reprezentací Irokézů (Haudenosaunee), jasně ukazuje, že nyní se jedná opravdu o sport.

Terezka nám přinesla ukázat chrániče, se kterými se hraje ženský lakros a vysvětlila hlavní rozdíly mezi jednotlivými druhy tohoto sportu. Vyzkoušeli jsme si, jak se drží lakroska, a jak se s ní hází. Není to vůbec jednoduché, protože ten neposedný míček z lakrosky pořád vyskakuje. Bavilo nás to tolik, že po házení ve třídě jsme se ještě přesunuli ven na zahradu a pokračovali v házení a chytání.

Po dvou svátečních dnech jsme se potkali na náš hrací pátek. Zpestřili jsme si ho kreslením týpí a indiánskými omalovánkami, ale hlavně jsme venku vyzkoušeli bezva hru, kterou nám přinesl náš Venda. Házení dřevěnými kolíky na cíl, nám dospělým připomnělo příběh ze seriálu Jen počkej zajíci, jak se vlk snažil hrát gorodky 😊

Kromě toho všeho jsme zvládli otrhat a zbaštit třešně na naší školkové zahrádce, lesní jahůdky a hrášek z třídních záhonků a nakreslit spoustu obrázků křídami.

A něco k zamyšlení. Moudro, o kterém jsme si s dětmi povídali ……Vyřčené slovo a vystřelený šíp nelze vrátit zpátky !

Příští týden se s Indiány opět „potkáme“ a budeme pokračovat v pátrání po dalších zajímavostech.

Užijte si prima víkend 😊

Zdraví vás Katka, Meli, Miru, Anežka a Andrejka

Copyright © 2024 MŠ Sluníčko