Rodiče vítáni

Týden od 30. 5. do 3. 6. 2022 Den otevírání studánek, MDD

Tento týden jsme si s dětmi moc užili. Povídali jsme si o vodě a o dětech na celém světě, které mají 1. 6. svátek. V pondělí nás čekalo vyšetření očí u přihlášených dětí.

V úterý na děti čekalo soutěžní dopoledne z pohádky do pohádky. Seznámili jsme se s účinkujícími a hrou. Následovala společná diskotéka a zábavná trasa pohádkovým lesem plná postav a soutěží – přecházení lávky a slalom mezi stromy, házení dobrot do pusy Otesánka, lovení rybiček v rybníku vodníka Česílka a počítání perníčků na střeše perníkové chaloupky. Trasa byla zakončena malou odměnou pro každého účastníka.

Ve středu jsme společně s lesní školkou vyrazili na Blaník. Výlet se dětem velice líbil. Vyprávěli jsme si o legendě blanických rytířů, plnili jsme úkoly u informačních tabulí a pozorovali nádhernou přírodu.

Čtvrtek jsme věnovali tréninku tanečku na naší zahradní slavnost. A v pátek nás navštívila paní Szabová s vodní želvou Barunkou a ještěrkou Šarlotkou. Děti si mohly zvířátka vzít do ruky, pohladit nebo povozit v kočárku. Dozvěděli jsme se hodně informací o způsobu života obou zvířátek.

Celý týden bylo krásné počasí a my jsme strávili co nejvíce času venku. Věnovali jsme se školní zahradě a dováděli na hřišti. Naučili jsme se novou básničku a těšíme se na další společný týden. Saška

Básnička:

Dneska slaví děti svátek,

je tu křik a trochu zmatek.

Všichni se dnes veselí,

nikdo není v posteli.

Dovádí se, tancuje

hudba k tomu zahraje.

Copyright © 2024 MŠ Sluníčko