Rodiče vítáni

Týden od 4.4. do 8. 4. 2022 Jarní květiny

Týden plný kytiček jsme začali přípravami na Velikonoční jarmark. Připravili jsme si ve třídě vše potřebné a společně jsme vyseli jarní osení do květináčků, které jsme pak ještě natírali barvami. Po zaschnutí ještě přidáme na každý z nich mašli a těšíme se, jak je budeme příští týden „prodávat“

Úterý provoněly celou třídu rozmanité jarní kytičky, na kterých jsme si vyzkoušeli, které z nich už známe a naučili se i pár nových. Kimovka s mizícími kytičkami byla bezva zpestření ranního komunitního kruhu. Celý týden si s námi počasí zahrávalo, takže ve středu, kdy se trošku utišil vítr a výjimečně nepršelo, jsme se s nadšením pustili do sázení semínek na naší zeleninovou zahrádku a přesazování kytiček do nové skalky před školkou. Nejdříve jsme vypleli záhonek, pořádně uhrabali, udělali si sázecím kolíkem řádky na semínka a postupně zaseli ředkvičky, salát, hrášek, dýni, kedluben a dokonce i slunečnici. Zahradník by nám náš způsob sázení asi moc nepochválil, ale my jsme si to užili, a hlavně všichni zkusili, jak různorodá semínka mohou být. Dáme vám vědět, jakou budeme mít úrodu 😊

Čtvrtek byl dalším slavícím dnem u nás Veverek. Tentokrát slavila narozeniny Amálka, a kromě výborných dortíků, přinesla všem dětem masku zvířátka na obličej, kterou si každý podle vlastní představy dozdobil. Najednou jsme se všichni ocitli v divoké džungli…..

Sladkou tečkou našeho kytičového týdne byl pátek a pečení velikonočních perníčků. Vážení surovin, míchání těsta, rozválení těsta, vykrajování a konečně i zdobení, nám zabralo téměř celé dopoledne, ale opravdu to stálo za to. Perníčky byly výborné a zbylo jich dost i na ochutnání pro rodiče.

Příští týden máme před sebou velikou výzvu. Čeká nás Velikonoční jarmark, jehož cílem je utržit penízky, za které si koupíme barevnou tiskárnu, abychom mohli dělat ještě zajímavější aktivity u nás v Pampelišce.

Užijte si krásně víkend a v úterý se na vás na našem jarmarku moc těšíme.

Za všechny malé i velké VEVERKY Katka

Copyright © 2024 MŠ Sluníčko