Rodiče vítáni

Týden od 5. 2. do 9. 2. 2024 Raketou na Mars

Tento týden jsme pokračovali v naší cestě vesmírem. Seznamovali jsme se s planetami Sluneční soustavy, promítali jsme si na strop souhvězdí se sadou Malý hvězdář, vybarvovali jsme vesmírné omalovánky s rozšířenou realitou. To znamená, že po vybarvení se děti na tabletu mohly podívat, jak jejich raketa vzlétne do vesmíru, jejich Sluneční soustava se zhmotní a mimozemšťani obživnou. Poznali jsme, jaká další tělesa se ve vesmíru nacházejí. Děti spolehlivě poznají mezinárodní vesmírnou stanici ISS, planetu Zemi, Slunce, Měsíc, komety, hvězdy a mlhoviny, které se jim moc zalíbily. Během týdne jsme pracovali i s aplikacemi Star Walk 2 a Astrofy. Děti tak mohly planety pozorovat z blízka, hledat nejrůznější souhvězdí na naší obloze, pozorovat, jak planety krouží kolem Slunce nebo zjistit, kde se právě vesmírná stanice ISS nachází. Shlédli jsme také několik videí z vesmíru. Děti je po celou dobu napjatě sledovaly a měly k nim spoustu zvídavých otázek. Mohly vidět vzlet rakety, porovnání velikostí těles ve vesmíru, první přistání člověka na Měsíci nebo pohyb člověka ve vesmírné stanici, ve které není gravitace.

Také jsme oslavili narozeniny Natálky a Kristiánka. Přejeme znovu vše nejlepší!

V pondělí se děti zúčastnily hudebního programu EMONGO, který se věnoval africké folklórní hudbě. Pánové z Konga dětem představili svoji zemi a vtáhli je do rytmů své hudby. Děti měly možnost se maximálně zapojit, zahrát si na bubny a zatančit si. Celý program si neskutečně užily.

Také moc děkujeme paní Bittnerové, která pro děti připravila vesmírná centra aktivit a smyslohraní. Děti měly možnost si vymodelovat vlastní planety, hrát si s povrchem měsíce z kinetického písku, balancovat se zeměkoulí, přesýpat barevné přírodniny, hrát si s modely vesmírných zařízení a mnoho dalšího. Všechny aktivity je moc bavily a bylo to velmi příjemně strávené dopoledne.

Věřím, že děti měly z celého týdne spoustu nových zážitků. A příští týden se vrhneme do masopustního veselí.

Krásný víkend

Anežka

Copyright © 2024 MŠ Sluníčko