Rodiče vítáni

Týden od 6. 3. do 10. 3. 2023 Bylo, nebylo …

Tento týden se stále nesl v duchu pohádek.

V pondělí děti začaly s výrobou záložek k MDŽ. Na záložkách si daly moc záležet, aby udělaly někomu radost. Po svačince se za námi přišla podívat naše bývalá paní asistentka Liduška, která dětem přečetla pohádku Zrzečka pod hvězdami. Děti Lidušku srdečně přivítaly a příběh napjatě poslouchaly. Liduška k nám s sebou vzala i své miminko Ondráška. Děti se od něj nemohly odtrhnout a půjčily mu spoustu svých hraček. Nakonec jsme se šli společně projít a cestou jsme potkali kameramany, kteří natáčeli scénu na ulici. Děti tak měly další nevšední zážitek.

V úterý většina třídy strávila den v solné jeskyni. Nejprve jsme ale všichni společně oslavili narozeniny naší Ninušky. Doufáme, že si svůj den moc užila.

Ve středu si děti zahrály dvě pohádky – O Červené Karkulce a O Perníkové chaloupce. Jejich herecké výkony byly skvělé, především šlo ale o jejich zážitek, kdy se mohly vžít do jiné situace a postavy. Věřím, že si dramatizaci moc užily, protože třídu naplňovaly v tu chvíli smích a radost. Po divadle jsme se vypravili do lesa, kde si děti hrály v dřevěném domečku jako z pohádky.

Ve čtvrtek za námi přijela paní Kolouchová, se kterou děti zdobily sušenky. Celé zdobení se neslo v duchu jara, děti byly moc šikovné a výsledné sušenky vypadaly úchvatně. Jistě tak budou i chutnat. Paní Kolouchové moc děkujeme za tvoření, které si pro děti připravila, za velmi pozitivní a veselý přístup a za její trpělivost.

V pátek jsme se na chvíli vzdálili od pohádek a ponořili jsme se do světa bajek. Děti během čtení bajky předvídaly, jak se postavy zachovají a hodnotily jejich jednání. Po této aktivitě musím říct, že máme ve třídě opravdu správné děti :).

Celý týden si mohly děti procvičovat své matematické představy a rozvíjet digitální gramotnost se včelkou Bee-bot, která na své cestě navštěvovala pohádkové postavy. Děti také ukázaly svou znalost pohádek při řazení příběhů podle časové posloupnosti. Rozvíjely svou jemnou motoriku při hře na Popelku, kdy třídily přírodniny pinzetou. Dále jsme si prohlíželi oblíbené knížky dětí, trénovali paměť paměťovými řadami a mluvení s Albi knížkou a artikulačními cvičeními. Celý týden byl zkrátka velmi nabitý.

Přeji Vám krásný víkend a příští týden se na Vás těšíme s tématem Voda, voděnka.

Anežka

Copyright © 2024 MŠ Sluníčko