Rodiče vítáni

Týden od 7. 3. do 11. 3. 2022 MDŽ, Morana

Tento týden jsme si náramně užili a utekl jako voda.

Pracovali jsme s keramickou hlínou, tvořili jsme kytičkové zápichy a výrobky na náš jarmark, který se brzy uskuteční ve školce.

8. března, na Mezinárodní den žen jsme vyrobili přáníčka pro maminky, babičky, tety, sestřičky, zkrátka pro všechny velké i malé slečny. Děti tvořily, lepily, malovaly a zdobily.

Ve středu jsme se vrhli na výrobu Morany. Děti si přinesly z domova vařečky, které pomalovaly a pomocí látek vytvořily Moraně šaty a šátek. A protože celý den bylo krásné slunečné počasí, pospíchali jsme ven, abychom společně vyrobili naší obrovskou Moranu z přírodnin, které jsme si v minulém týdnu nasbírali. A aby nám neutekla, zavřeli jsme ji na noc do sklepa 😊.

A konečně byl čtvrtek a společně jsme se vypravili k rybníku do Sulic, kde jsme přivolávali jaro tím, že jsme naši Moranu zapálili a hodili do rybníka. Doufáme, že se nám podařilo jaro přivolat, protože už se všichni moc těšíme na sluníčko a teplé jarní dny. Navštívila nás naše asistentka Liduška spolu s malým Ondráškem, který celou procházku prospal. A není divu, když se u kočárku střídaly všechny naše veverky 😊.

Také jsme oslavili narozeniny Bětky a naší kolegyně z lesní školky Marušky a svátek Viktorky. Všem moc děkujeme za zdravé dobrůtky.

Krásný víkend

Alexandra Hulvertová

Copyright © 2024 MŠ Sluníčko