Rodiče vítáni

Týden od 8. 1. do 12. 1. 2024 Daleko na severu

Tento týden jsme společně probádali polární oblasti. Děti pracovaly s mapou světa a samy dokázaly uhodnout, kde se tyto oblasti na mapě nachází. Také jsme pracovali s obrázky různých obyvatel, které děti umisťovaly na mapě podle jejich původu. Samozřejmě jsme se zaměřili především na Eskymáky.

Během týdne jsme pracovali s obrázky a videi a měli jsme možnost poznat, jak vypadá život na pólech. Poznaly jsme živočichy, kteří na pólech žijí, pozorovali jsme polární záři, seznámili jsme se se životem Eskymáků.

Během týdne si děti upevňovaly znalosti prací se včelkou Bee-bot, prohlížením Albi knih, plněním úkolů ze zimní sbírky z Ateliéru v lese. Také jsme cvičili, hráli naše oblíbené hry, trénovali artikulační cvičení.

Venku jsme si užívali mrazivého počasí, které nám ukázalo spoustu krás. Děti pozorovaly zamrzlý svět, hrály si se sněhem a nízké teploty jim nebyly žádnou překážkou. Dokonce jsme si z přírodnin a vodových barev vyrobili vlastní zmrzlé ozdoby.

Ve čtvrtek si děti pochutnaly na palačinkovém dortu, který jim na své narozeniny připravil Filípek. Přejeme mu krásné čtvrté narozeniny!

Celým týdnem nás provázela Grónská písnička.

Krásný víkend

Anežka

Copyright © 2024 MŠ Sluníčko