Rodiče vítáni

Týden od 9. 1. do 13. 1. 2023 Daleko na severu

Tento týden jsme si s dětmi povídali o životě na severu a přiblížili si, jak vypadá. Děti se seznamovaly se zvířaty, která tam žijí, s Eskymáky a jejich způsobem života a třeba s polární září pomocí obrázků na čtvercové síti, na které programovaly včelku Bee-bot. Také si oblíbily například stavbu iglú a velice populární se mezi dětmi stala Grónská písnička.

Na jedné z vycházek jsme se šli podívat na štěňátka psů husky. Všichni jsme se rozplývali nad jejich roztomilostí.

V úterý jsme si vyzkoušeli, jak různě se může chovat voda při pokusech s vodou. Viděli jsme, jak stoupá hladina, pokud dáme na svíčku na vodě zavařovací sklenici. Také jsme si vyrobili vlastní mlhu. Děti velice zaujalo i samotné pozorování ledu. Nakonec jsme vyrobili na talířku ostrov z modelíny, kolem kterého byla voda, do které jsme přidali led. Děti tak mohly vidět, co může způsobit globální oteplování. Společně jsme dali hlavy dohromady a vymysleli, jak Zemi před tímto oteplováním chránit.

Abychom nezůstali jen u Eskymáků, vydali jsme se na cestu kolem světa a ukázali si, jaké různé národnosti na světě žijí.

V pátek jsme si vysvětlili, co jsou volby prezidenta. Na volby se děti šly odpoledne i podívat. Měly možnost samy volit a jejich volby s velkou převahou vyhrál jednorožec :).

Krásný víkend

Anežka

Copyright © 2024 MŠ Sluníčko