Rodiče vítáni

Týden od 9. 5. do 13. 5. 2022 Mláďata, domácí zvířata

Celý tento týden jsme věnovali domácím zvířatům a jejich mláďatům. Povídali jsme si o nich v komunitním kroužku, zakomponovali jsme je do cvičení i do výtvarných činností, procvičovali jsme rytmizaci názvů zvířat, naučili jsme se nové básničky a písničky o zvířátkách.

V úterý jsme se vydali na celodenní výlet do stájí v Nechánicích. Děti statečně šlapaly a celkově ušly přibližně 9 km. Celou dobu panovala při výletě dobrá nálada. Děti mají velkou pochvalu za svou výdrž.

Když jsme došli do stájí, čekalo tam na nás příjemné osvěžení v podobě melounu, který nám přichystala majitelka stájí Karolína. Ta nás poté provedla po celém statku a po stájích a ukázala nám všechna zvířátka. Nejprve jsme viděli prasátko, ovečky, kozy, poníky a oslíky. Děti za nimi mohly do výběhu a měly i možnost je vykartáčovat a nakrmit. Potom jsme se šli podívat na pštrosa Toníka a dvě alpaky – Mikyho a Karlíka. Kvůli bezpečnosti jsme k nim do výběhu nešli, ale děti se mohly podívat na jejich krmení. Dále nám Karolína ukázala koně, které jsou ve stájích ustájené. Po přestávce na svačinu, šly děti k morčátkům a ke králíkům. Opět se s nimi pomazlily a nakrmily je. Nakonec jsme se šli společně podívat na veverku a na sovy pálené, které si děti mohly pohladit. Potom jsme se už jen rozloučili s Karolínou, poděkovali jí a vyrazili jsme zpět do školky. Cestou jsme se ještě stavili na dětském hřišti a u pana starosty, který nám doplnil vodu. Všichni jsme si výlet moc užili!

Ve čtvrtek jsme vyráběli dárky pro děti, které půjdou k zápisu do naší školky. Potom nám naše teta Dáša přivezla ukázat dvě morčátka, která si děti mohly pochovat a nakrmit. Moc za to Dáše děkujeme.

V pátek jsme společně popřáli naší paní učitelce Saše k narozeninám.

Anežka

Copyright © 2024 MŠ Sluníčko