Rodiče vítáni

Týden v Beruškách: 6.2. – 10.2.2023

Téma týdne: Raketou na Mars

O Vesmíru jsme se již dozvědeli spoustu nových informací , ale dopolední výlet, který tento týden proběhl nám o Vesmíru řekl ještě mnohem více :)…ale vezmeme to pěkně popořadě.

V pondělí, poté co jsme se po víkendu přivítali ve třídě řekli si, co jsme prožili o víkendu a co se nám nejvíce líbilo, jsme si připomněli vše o čem jsme si minulý týden vyprávěli. Zopakovali jsme si názvy planet naší Sluneční soustavy a zopakovali jsme si básničku „Naše Země“.Dějovou posloupnost jsme si procvičili u skládání obrázků o kosmonautovi a tělíčka jsme si protáhli u písničky „Raketou na Mars“.

Při logopedické chvilce jsme si posílili mluvidla.

V úterý jsme si vyrobili raketu z barevných papírů a krepáků. Nezapomněli jsme ani na následné zhodnocení naší činnosti. Sebehodnocení vlastními slovy, snažíme se hovořit celými větami a s tím nám, milí rodiče, můžete pomoci i Vy, když si s dětmi budete doma často povídat, děkujeme :)).

Středa byla dnem bruslařů, kteří si zdokonalili své schopnosti na ledu a ostatních, kteří si kromě přírodovědné procházky po okolí, vyrobili hvězdičky, které následně omotali bavlnkou a tím si hezky procvičili jemnou motoriku.

Čtvrtek, konečně jsme se dočkali dlouho očekávaného výletu do Planetária na Výstavišti v Praze. Zajímavé vyprávění o hvězdách a planetách doprovázené obrazovými ukázkami v kopuli Planetária a následná pohádka „Anička a Nebešťánek“ byli nezapomenutelným zážitkem nejen pro děti 🙂

Pátek, her byl svátek. Protože hra je základem dětského světa 🙂

Krásný víkend a následné jarní prázdniny Vám všem.

Alena Víšková

Copyright © 2024 MŠ Sluníčko