Rodiče vítáni

Bezpečně do školky, pěšky do školy 18. 9. – 22. 9. 2023

Ve třetím zářijovém týdnu jsme se seznámili s novým tématem „Bezpečně do školky“.

Jeden z úkolů tohoto týdne se týkal nejen dětí, ale i rodičů. Každý, kdo do našeho mraveniště vstoupil, zaznačil na vstupních dveřích způsob, jakým se dopravil daný den do školky. Modrá značila automobil, zelená pěšky, na kole nebo hromadnou dopravou a oranžová automobil v kombinaci s chůzí. Třída Mravenečků získala skvělých 22,5 bodu! Děkujeme Vám všem za spolupráci 🙂

Formou her jsme se s dětmi seznámili se základními pravidly silničního provozu, vysvětlili jsme si význam semaforu, jaká barva co znamená a ukázali jsme si některé dopravní značky, které jsme třídili podle tvaru a barvy.

Pomocí didaktických kartiček a obrázkové tabule jsme si představili různé dopravní prostředky a procvičili jsme si fotografickou paměť. Určovali jsme, které dopravní prostředky můžeme vidět na poli, na stavbě, ve městě a které na vesnici. Také jsme si dopravní prostředky roztřídili podle toho, jestli jezdí po zemi, létají ve vzduchu nebo plují po vodě.

Výtvarně jsme se zdokonalili a anilinovými barvami si každý namaloval vlastní auto. Krásná autorská díla můžete vidět v šatničce dětí.

Díky barevnému padáku jsme se s dětmi vznesli do oblak a imaginárně si zahráli na letadlo.

Na nedalekém parkovišti jsme poznávali loga a barvy automobilů a zopakovali jsme si tak základní barevnou řadu. Písničku „TÚ, TÚ, TÚ AUTO UŽ JE TU“, zná už každý mraveneček, tak jestlipak už Vám ji doma zazpíval…

Nutno však ještě podotknout, že úterní a středeční dopoledne se neslo ve sportovním duchu. Úterý nám bylo zpestřeno návštěvou trenérů hokeje z Velkých Popovic, kteří si pro naše malé sportovce připravili spousty pohybových her a děti se tak zdokonalovaly ve spolupráci ve skupině.

Středeční dopoledne jsme podpořili nadaci Terezy Maxové a díky našemu běhu s medvídkem Terym, jsme se tak alespoň malinkou kapičkou mohli podílet na dobré věci.

Trávili jsme spoustu času na školkové zahradě a podnikli jsme vycházky do lesíka v blízkosti školky, pozorovali jsme proměny v přírodě, poslouchali ptáčky a na louce jsme jako rychlá autíčka hráli na honěnou. Na jedné z našich toulek po okolí jsme dokonce potkali pány policisty, kteří nám ochotně ukázali výbavu správného policisty.

No stihli jsme toho opravdu hodně, proto je nyní čas na odpočinek, určitě se na to „vzácné lenošeníčko a nic nedělání“ všichni těšíme, a to jak děti, tak i my dospěláci. 🙂

Mějte se krásně a pohodový víkend všem

Holky z Mraveniště

Ája, Lucka, Páťa, Dáša a Renča

Copyright © 2024 MŠ Sluníčko