Rodiče vítáni

Bylo, nebylo… 6.3-10.3.2023

A jdeme do finále druhého pohádkového týdne.  Téma z předchozího týdne nás doprovázelo v týdnu i od 6. – 10.3.2023.

Pokračovali jsme ve vyprávění pohádek, oblíbených pohádkových postavách, prohlížení obrázkových časopisů a knih.  Vyráběli jsme svoji vlastní obrázkovou knihu, kterou jsme vlastnoručně ilustrovali, dětem se opravdu moc povedla, k vidění je v šatních prostorách Mravenečků a nebojte se, prohlédnou si ji budete také moci, děti si ji na konci příštího týdne odnesou domů.

Pondělní ráno jsme zahájili zvesela. Děti se jako vždy přivítaly ranním rituálem, pozdravily se, pohladily a popřály si krásný den.  Podrobněji jsme se věnovali svým vlastním pohádkovým knihám, které nám zde zůstaly z minulého týdne. Zahráli jsme si pohádku „ O červené karkulce“, dětem se moc divadélko líbilo a naši malí herci sklidili potlesk.

Úterní ráno jsme se museli rozdělit.  Většina dětí odjela do solné jeskyně do Herinku, kde si společně s kamarády z Motýlků pohrály a my ostatní jsme se po dopolední svačince řádně  posilněni vydali na vycházku do blízkého okolí MŠ a s napětím jsme hledali jaro, které se nám bohužel zatím neukázalo.

Středa byla tentokrát bez sportu. Naši malí bruslaři měli pauzu a tak jsme toho využili a společně si dopoledne v komunitním kruhu povyprávěli , popisovali jsme didaktické obrázky, zopakovali jsme základní číselnou řadu a barvy. Pohybová hra „Čáp ztratil čepičku“ děti opravdu baví a je skvělým pomocníkem, jak dostat do podvědomí dětí základní barvy. Měli jsme také vzácnou návštěvu, dorazil k nám do mraveniště p. Kirs, tatínek kamaráda Lukáška, přečetl nám pohádku před spinkáním. Velice mu děkujeme, že si našel čas a zavítal k nám. A abychom nezapoměli, předaly Vám milé maminky děti dáreček?

Na čtvrtek jsme se opravdu moc těšili, čekal nás výletík do přírody s batůžky a svačinkou. Ale protože nám nebylo bohužel přáno a naše plány zhatilo deštivé počasí, museli jsme naši výpravu odložit. Nicméně, dětem udělalo radost, že si mohly alespoň pochutnat na dobrůtkách, které jim maminky do batůžku připravily.

No a máme tady pátek, to nám to ale rychle uteklo. Zazvonil zvonec a pohádky je konec. Ale ještě před tím, než jsme se rozběhli do svých domovů, hezky jsme si pohráli. Vydováděli jsme se na zahradě, protože nám počasí přálo, vyvětrali jsme motorky, odrážedla a kola.

Přejeme Vám krásný víkend, plný pohody a odpočinku.

Mějte se krásně a když by byla dlouhá chvíle, skládejte básněJ.

Hanka, Ája, Dáša a Renatka.

Copyright © 2024 MŠ Sluníčko