Rodiče vítáni

Bylo nebylo… Týden od 4. – 8. 3. 2024

Dobré ráno všem, zvláště těm, kdo do našeho Mraveniště míří 🙂

Máme tady opět pondělí, zahajujeme další pracovní týden a rozšíříme si obzory našeho započatého tématu z týdne minulého. Pokračujeme v tématu „Bylo nebylo“.

A protože se nám hra na malé ochotníky líbila, zahráli jsme si pro velký úspěch hned v pondělí další divadelní představení, tentokrát to byla pohádka “Bouda, budka“. Společnými silami jsme si postavili z molitanových kostek budku, rozdělili jsme si role a s chutí do toho. Výkon našich mladých herců byl úctyhodný. Potlesk převeliký a dětem patří veliká pochvala.

Také z poznatků minulého týdne víme, že děti velmi bavila čtená pohádka dle metody matematiky Hejného. A tak, dle volby dětí, se u nás v úterý proběhla po třídě „Červená Karkulka“ a ve čtvrtek dokonce i „Koblížek“. Na základě poslechu čteného textu a podle kreslených obrázků děti dostávaly otázky, jednak na počty např. osob, zvířátek, nebo na rozlišení barev, či tvarů, velikostí aj. Upevnily si tak základy logického myšlení a předmatematických představ. Každý si zasloužil velkou jedničku s hvězdičkou.

Ve středu jsme se od samého rána věnovali především pohybu. Dětem byla vystavěna ve třídě „opičí dráha“, kterou děti probíhali s velkým nadšením, obzvláště lezení či plazení v tunelu bylo zábavné. Chůzi po hmatovém chodníčku zdolali všichni, ovšem pouze v bačkůrkách, nicméně bez bačkůrek už tolik odvážlivců nebylo, ale masážní a balanční podložky zaznamenaly rovněž velký úspěch.

Čtvrtek byl ve znamení tvoření. Jednak jsme se kromě výše uvedené pohádky vrhly do práce s keramickou hlínou, ale blíže Vám nic neřekneme, to bude překvapení. Takže pssst. Nicméně co Vám říci můžeme, že v tento den jsme vyrobili pro naši maminku či babičku, tetičku či sestřičku ku příležitosti MDŽ, papírovou záložku do knížky. Věříme, že potěšila a bude uložena v nějaké krásné pohádkové knížce.

A jsme v cíli. Pátek, poslední školní den. Huráááá!!! Páteček je hrací den, takže výběry her a aktivit jsou jen a jen na volbě dětí. Kluci milují hry s autíčky nebo legem, holčičky rády kreslí obrázky nebo vaří dobrůtky…, prostě každý si hraje s čím chce. V komunitním kruhu jsme zhodnotili celý týden, co se dětem líbilo nejvíce a naopak, co děti nebavilo nebo se jim nedařilo a po svačince jsme vyrazili na čerstvý vzduch na naší školkovou zahradu. Ostatně každý den, pokud nám počasí dovolí, trávíme venku maximum času, protože pobyt na vzduchu je přeci zdravý.

Mějte krásný víkend a v pondělí zase na viděnou

Ája, Lucka, Dáša a Renatka

Copyright © 2024 MŠ Sluníčko