Rodiče vítáni

Cestování a léto (6. – 10. 6. 2022)

Celý týden byl nabitý letním cestováním. Prázdniny už ťukají na dveře a tak jsme si povídali o tom, kdo kam cestuje. Jaké máme možnosti dopravních prostředků na souši, vodě i vzduchu. Zjistili jsme, že se těšíme jak na dovolenou k moři, tak i k babičce a dědečkovi. Dobrodružství totiž čeká nejen v dálavách, ale i za humny třeba v lese a na koupališti.

V pondělí k nám na návštěvu přišla opravdová policistka, paní Svobodová z Policie ČR, Obvodního oddělení Kamenice. Pro děti měla připravenou pohádku z knihy Policejní pohádky o ukradené tříkolce. Hlavní hrdina byl malý kluk Tomášek, který si nedával na své věci pozor a ztratil tříkolku. Naštěstí tu byl hodný policista Honzík a ten mu pomohl tříkolku najít. Překvapením pro všechny bylo, že se to celé Tomáškovi jen zdálo. Ponaučení pro nás: dávejte si na své věci pozor, opatrujte je a uklízejte. Pak paní policistka odešla číst pohádku do Motýlků a mezitím jsme postavili silnici z velkých kostek. Když se k nám opět vrátila, společně jsme si zopakovali, jak správně přecházet silnici. Pomocí rytmických dřívek vysvětlila, že některé semafory kromě světýlek mají také ozvučení. Zvuky jsou určeny pro naše slepé spoluobčany

V úterý proběhlo společné focení. Už teď se těšíme na výsledek

Ve středu jsme navštívili MŠ Kostelec u Křížků, kde nás moc hezky přivítali. Po svačince se Mravenečci rozutekli po krásné zahradě a seznamovali se s místními dětmi. Společně si užili jak dovádění na herních prvcích, tak míčové hry, ale i stavby na oblíbených pískovištích. Všichni si to moc užili. Čas nezastavíte, a tak jsme poděkovali, rozloučili se a cestou zpět jsme ještě navštívili místní hřbitov a nahlédli do kostela sv. Martina.

Ve čtvrtek jsme se vydali prozkoumat nové hřiště na Mandavě, kde se děti pohoupaly, potočily a potrénovaly svou obratnost na prolézačce. Cestou zpět do školky si děti zazvonily na zvoničku. To bylo rámusu!!! 🙂

V pátek nás objednaný autobus odvezl do MŠ Pampeliška, kde byl připraven program SDH (Sbor dobrovolných hasičů) Jílové u Prahy. Komentovaná prohlídka vozu obsahovala, co vše hasičské auto vozí. Děti pak měly možnost nahlédnout do kabiny. Následovala ukázka, jak správně uhasit olej, pokud např. maminka smaží v kuchyni hranolky a začne požár. Na závěr si každý mohl zkusit stříkat z hadice. Zpátky do školky jsme šli pěšky. Pozorovali jsme kvetoucí přírodu, motýlky, broučky. Pole, kde již zrálo žito a na okrajích kvetly červené máky. U velké hromady chlévského hnoje jsme měli možnost vidět přihnojování půdy. Traktor nejdříve načerpal hnojivo z přistavené cisterny a poté vyjel na pole. Po cestě jsme ještě zvládli jednu svačinku od maminek.

Týden to byl opravdu nabitý pohybem, přírodou, sluncem i deštěm. A hlavně bezvadnými cestovatelskými zážitky.

Copyright © 2024 MŠ Sluníčko