Rodiče vítáni

Daleko na severu 8. – 12. 1. 2024

Zahájili jsme druhý pracovní týden nového roku 2024 a aktuálnímu mrazivému počasí, které nás v tuto chvíli zužuje, pěkně tématicky – „Daleko na severu“. Ihned v úvodu pondělního rána jsme se seznámili s tématem tohoto týdne a pověděli jsme si několik základních informací o severských zemích, o zvířátkách, která zde žijí, jaká teplota se zde pohybuje a na mapě světa jsme si ukázali, kde že ten sever vlastně je…Velikou pomocnicí při prozkoumávání severu nám byla Albi kniha – Svět zvířat (Arktida) a obrázková mapa světa.

Pomocí didaktických obrázků s tématikou zvířátek a obrázkové tabule jsme procvičili svoji paměť a hádali jsme, jaké zvířátko se skrývá pod různými čísly. Musíme děti moc pochválit, tato aktivita se jim jednak velmi líbila a jednak ji zvládali na jedničku s hvězdičkou.

Výtvarně jsme byli také velmi aktivní. Vyrobili jsme si voňavého kokosového ledního medvěda na ledové ploše a také spícího papírového medvídka, kterého jsme vymalovali pastelkami. Při této činnosti jsme se zaměřili především na správný úchop tužky, který je bohužel stále u některých dětí velkým problémem. Prosíme Vás touto cestou, dbejte na to, aby Vaše děti, pokud doma kreslí, držely správně tužku. Jestliže si zafixují špatné držení, je velmi těžké je to pak odnaučit. Zároveň jsme pracovali i s nůžkami, některé děti moc chválíme, nicméně u ostatních je třeba stříhání také procvičovat. Najděte si doma chvíli a vystřihněte nějaký jednoduchý obrázek. Můžete nám ho přinést v pondělí ukázat, jak se Vašim dětem stříhání podařilo 🙂

Za zmínku také stojí výroba ledových zrcátek, které jsme vytvořili z přírodnin a vody. Díky nízkým teplotám, nám krásně výplň zrcátek ve vodě zamrzla a v tuto chvíli nám naše společná díla zdobí stromky na naší zahradě. Tak uvidíme, jak dlouho nám vydrží, než nám roztají. Vy je můžete vidět jednak v naší fotogalerii, nebo při procházce kolem naší školkové zahrady.

Pohybově jsme se také pěkně bavili, v rámci upevňování základní barevné řady jsme si zahráli hru „Pan čáp ztratil čepičku, měla barvu, barvičku“ a hru s barevnými kroužky, Kroužkovanou. Kroužky představují domečky, do kterých se musí každý schovat, jakmile hudba přestane hrát. Jelikož počet kroužků během hry ubývá, musí se děti rychleji orientovat v prostoru. Také jsme si zacvičili s oblíbenými míči a házeli jsme obouruč na cíl.

I přes mrazivé počasí, které bylo lepší sledovat pěkně v teplíčku za okýnkem, jsme přeci jen alespoň na chviličku vyrazili ven na čerstvý vzduch, protože každý Mraveneček už ví, že ve zdravém těle zdravý duch! A to je také téma, které nás bude čekat příští týden, tak jsme se na něj s předstihem připravili. Ale nebojte, všechny děti byly řádně oblečeny a nikdo si nestěžoval, že je mu zima, protože mravenčí neposedové byly stále v pohybu.

Přejeme Vám krásný a pohodový víkend a v pondělí všichni zase zpět na značkách 🙂

Ája, Lucka, Dáša a Renatka

Copyright © 2024 MŠ Sluníčko